Yatırım yapmaya başla!

Android Kullanıcıları Birden Fazla Uygulamayı Aynı Anda İndirebilecek!

Google, Android kullanıcılarının birden fazla uygulamayı aynı anda indirebileceği bir özelliği test ediyor.
Android Kullanıcıları Birden Fazla Uygulamayı Aynı Anda İndirebilecek!

Yazılım devi Google’ın mobil işletim sistemi Android, milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Şirket kullanıcılarından gelen talepleri değerlendiriyor ve geliştirdiği özelliklerde bu görüşleri dikkate alıyor. Şirket yine kullanıcılarından gelen bir isteğe cevap vermeye hazırlanıyor. Bilindiği üzere Android uygulamaları güncellenirken, alınan sıraya göre yapılıyor.

Pek çok kullanıcı ise uzun zamandır Android uygulamalarını aynı anda güncellenmesi gerektiğini belirtiyordu. Google kendisine yöneltilen bu isteğe kayıtsız kalmadı ve çok sayıda Android uygulamasının aynı anda güncellenmesine imkan veren yeni bir özelliği test etmeye başladı. Yeni özellik ile uygulamalar eş zamanlı olarak güncellenebilecek.

Google’dan Hız Kazandıracak Yöntem

Google’dan Hız Kazandıracak Yöntem

Android kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan birisi hiç kuşkusuz uygulamaların güncellenme şekli olmaktaydı. Ancak Google’dan gelen haberler, güncelleme prensibinin kullanıcı talepleri doğrultusunda değiştirileceği yönünde. Bu durum özellikle uygulamaların güncellenmesini epey hızlandıracaktır. Akıllı telefonlarda çok sayıda uygulamanın aktif olarak kullanılması ve bunların sürekli güncelleme alması düşünülünce, yeni sistem kesinlikle büyük kolaylık sağlayacaktır.

Bugüne kadar olan sistemde uygulamalar sırayla güncellendiği için indirme zamanı uzuyor ve toplam güncelleme süresinin de daha uzun sürmesine neden oluyordu. Güncellemelerin artık indirme kuyruğuna alınmayacağı yeni özellik şu günlerde test ediliyor. Önümüzdeki günlerde ise resmi olarak kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Sistem Güncellemeleri Play Store’dan Olacak

Sistem Güncellemeleri Play Store’dan Olacak

Android ekosistemine dair bir diğer güncelleme gelişmesi ise işletim sistemiyle ilgili. Bilindiği üzere Android sürümleri üzerinde yapılan güncellemeler ayrı bir arayüz üzerinden gerçekleştiriliyor. Ancak Google bunu değiştirmeye hazırlanıyor. Yapılacak olan değişiklik ile Android sürümleri artık Play Store’dan gerçekleştirilecek.

Google bu çalışmanın test sürecini ise kendi akıllı telefonu olan Pixel serisinde başlattı. Bazı Pixel kullanıcıları Android Q Beta sürümünü Play Store üzerinden yüklemeye başladılar. Yeni Android sürümü Play Store üzerinden indirilip kurulduktan sonra telefon yeniden başlatılıyor. Mayıs ayında gerçekleşecek olan Google I/O 2019 etkinliğinde bu konuyla ilgili daha fazla detayın paylaşılması bekleniyor.

Yazılım devinin akıllı telefon üreticilerinden, yeni sürümleri Play Store üzerinden indirilmesini talep etmesi bekleniyor. Bu plan eğer hayata geçerse Android’in yeni sürümlerinin daha hızlı yayılacağı ifade ediliyor. Bu konuda Android çok sayıda akıllı telefon üreticisine destek verdiği için iOS’un epey gerisinde kaldığı biliniyor. iOS’un yeni sürümleri kısa süre içerisinde Apple ekosisteminde kısa sürede yayılırken, Android’in bu konuda epey sıkıntı yaşadığı biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum