Yatırım yapmaya başla!

Amerikan ve Hint Filmlerinden Öğrendiğimiz 10 Şey

Amerikan ve Hint Filmlerinden Öğrendiğimiz 10 Şey

Bugünkü konumuz, hayatımızda büyük bir yer kaplayan, film endüstrinin başını çeken; Amerikan ve Hint filmlerinden, seneler boyunca ne öğrendiğimiz. Hepimiz fark etmişizdir, onlarda da tıpkı bizdeki fakir oğlan-zengin kız gibi klasikleşmiş bazı şeyler var. Bizde bunları dikkate alarak bir liste oluşturduk. Bakalım Amerikan ve Hint filmlerinden öğrendiğimiz 10 şey neymiş?

Amerikan Filmlerinden Öğrendiğimiz 5 Şey:

1 Çinliler Kung-Fu dersleri vermekten başka hiçbir şey de iyi değiller.

Çinliler Kung-Fu dersleri vermekten başka hiçbir şey de iyi değiller.Bunun örneğini bize milyonlarca kez gösterdiler sanırım. Adamlar sanki başka bir şey yapamıyorlar gibi. Pek de haksız sayılmazlar, çokta fazla bir numaraları yok maalesef.

2 Amerikan nüfusunun %50’sinden fazlası FBI/CIA veya gizli görevde çalışıyorlar.

Amerikan nüfusunun %50’sinden fazlası FBI/CIA veya gizli görevde çalışıyorlar.Son yapılan açıklamaya göre ABD’de hırsızlık, kapkaç gibi olaylar giderek azalıyormuş. Herkes polis olduktan sonra bu o kadar da zor olmasa gerek.

3 Amerikan eğitim sisteminin 1 numaralı amacı öğrencileri basketbola/beyzbola yönlendirmek.

Amerikan eğitim sisteminin 1 numaralı amacı öğrencileri basketbol/beyzbol yönlendirmekLiseden sonra iki tip öğrenci var; üniversiteyi sporcu bursuyla kazananlar ve yeteri kadar iyi olmadıkları için burs kazanamayan ve kötü yola düşenler. Bizim fakir oğlan, zengin kız neyse, onlarda da bu konu aynı yere geliyor sanırım.

4 Uzaylıların ilginç bir şekilde Amerika’ya olan saldırma istekleri.

Uzaylıların ilginç bir şekilde Amerika’ya olan saldırma istekleriAmerikalılar, bu konularda ülkelerinin başına bir şey gelmesinin ardından kurtarmayı pek seviyorlar. En azından bu konu ‘Bir Korkunç Film’ yapımcıları için yararlı oldu ve serinin dördüncüsünde bu konuyla ilgili dalgalarını da geçtiler.

5 Aynı zamanda o kadar mistik bir yer ki tüm kurt adamları, vampirleri ve bilumum canavarları bir arada bulabilirsiniz.

Aynı zamanda o kadar mistik bir yer ki tüm kurt adamları, vampirleri ve bilimum canavarları bir arada bulabilirsinizBakınız Amerikan dizileri ve filmlerine hemen hemen neredeyse hepsinde birçok kişi süper güçlere sahip, saçma sapan uçup kaçıyorlar, o onun avını yiyor, o onun sürüsünü öldürüyor falan… Hoş şeyler değil bunlar çocuklarımızın akıllarını karıştırmaya çalışıyorsunuz hep. Evde kurt adamım diye dolaşan yeğenim, bunlar yüzünden dayımdan kaç kere dayak yedi.

Ayrıca kendilerine ait klasikleşmiş rolleri olan oyuncularda bulunuyor ve bu sektörden gayet güzel para kazanıyorlar. Oynadığı filmlerle yalnızca Hollywood’dan en çok kazanç elde eden efsane oyuncular listesi için buraya göz atabilirsiniz.

Hint Filmlerinden Öğrendiğimiz 5 Şey:

1 İkizlerinden en az bir tanesi şeytani karaktere sahip çıkar.

İkizlerinden en az bir tanesi şeytani karaktere sahip çıkarBollywood sinemasının vazgeçilmez bir konusu haline gelen konu, yeni filmlere nazaran eskiden daha popülerdi. Aamir Khan fanı olan okurlarımız onun filmlerinde denk gelmişlerdir. Adam zaten hemen hemen her filmde var. Çokta zor değil aslında rastlamak.

2 Bir bombayı etkisiz hale getirirken, telaş yapmaya hiç mi hiç gerek yok. Çünkü kesilen her zaman doğru kablodur.

Bir bombayı etkisiz hale getirirken, telaş yapmaya hiç mi hiç gerek yok. Çünkü kesilen her zaman doğru kablodurBu özellik biraz Türk filmlerini andırmakta. İzin verin de bir kere patlasın , gerçek hayatta ölmüyorlar ya.

3 Gerçek bir kahraman asla acısını belli etmez.

Gerçek bir kahraman asla acısını belli etmezNe kadar 932782 kişi tarafından dayak yese de acı çektiğini göstermemeye çalışır. Ama söz konusu, bir bayan tarafından yaralarının temizlenmesine geldiğinde şekilden şekle girerler.

4 Bir dedektif/gazeteci yalnızca görevden alındıktan sonra olayı çözebilir.

Bir dedektif/gazeteci yalnızca görevden alındıktan sonra olayı çözebilirÇünkü aynı işi, görevdeyken çözmek daha zordur. Herkes onlara engel olur, dikkatini dağıtacak çok fazla etken vardır. Görevden ayrıldıkları zaman, bir anda aydınlanma gelir ve her şey yerli yerine oturur.

5 Sokakta dans etmeye başlarsan eğer çevredeki herkes kareografiden haberdardır.

Sokakta dans etmeye başlarsan eğer çevredeki herkes kareografiden haberdardırBunun tek bir açıklaması olabilir; herkes aynı dans kursuna gidiyor. Ciddi anlamda Bollywood filmlerinin belki de en saçma özelliği olabilir. Adamın olayla alakası yok, yoldan geçerken bir bakmışsın, başı çekiyor. Sonuç olarak güzel bir aktivite, herkes dans etmeyi bilmeli tabi ama bu kadar senkronize olmaya da gerek yok.

Ekstaradan elbet bir iki şey daha vardır, klasikleşmiş hale gelen. Bunlar benim biraz daha dikkatimi çekenler eğer sizlerin de varsa bu listeye eklenebilir tabi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum