Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Amerikalıların %30’u Pandeminin Bittiğini Düşünüyor

Hızlandırılan aşı çalışmaları ve kaldırılan kısıtlamalarla toparlanma yolunda ilerleyen ABD'de her üç kişiden biri salgının bittiğini düşünüyor.
Amerikalıların %30’u Pandeminin Bittiğini Düşünüyor

Yapılan bir ankete göre toplam vaka sayısında hala ilk sırada yer alan ABD’de salgının sona erdiği düşünülüyor. 34,5 milyon vaka kaydedilen ABD’de her 10 kişiden 3’ü pandeminin bittiğini söylüyor.

Washington merkezli Gallup tarafından bugün yayımlanan anket, Amerikalıların yüzde 29’unun pandeminin bittiğini, yüzde 71’inin ise bitmediğini söylediğini ortaya serdi.

Bununla birlikte yüzde 62’sine göre hayat biraz normale dönerken yüzde 71’i öyle olmadığını dile getirdi.
Amerikalılar Yüzde 30 Pandemi Bitti
Kaynak: Gallup

Amerikalıların yüzde 89’u koronavirüs durumunun düzeldiğini söylerken çoğu ABD’de pandeminin bittiğini söylemek için hazır değil.

Salgının henüz bitmediğini düşünenlerin oranının bittiğini düşünenlerin oranından iki katından fazla olmadı da bunu gösteriyor. Bununla birlikte anket, politik düşünce farklılıklarını da öne çıkardı.

Cumhuriyetçilerin pandeminin bittiğini söyleme olasılığı Demokratlardan çok daha yüksekken düşüncelerin cinsiyet, yaş ve ülkenin bulunduğu bölgeye göre de değiştiği belirtildi.

14-20 Haziran tarihli ankete dayanan sonuçlar, pandemi öncesi normale dönüşte karışık beklentiler sundu.

ABD’lilerin yüzde 15’i hayatlarının zaten tamamen normale döndüğünü söylerken yüzde 46’sı nihayetinde normale dönüşeceğini söyledi. Ancak yüzde 40’ı hayatlarının bir daha pandemi öncesindeki normale tamamen dönmesini beklemediğini aktardı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum