Yatırım yapmaya başla!

Amerika’nın Huawei Savaşı BAE için Endişe Kaynağı Değil

ABD’nin Çinli şirketlere, özellikle de Huawei’ye karşı kampanyası Birleşik Arap Emirlikleri gibi müttefiklerin, onların teknolojileri kullanmalarını engelleyemiyor. Kanıtı aşağıda;
Amerika’nın Huawei Savaşı BAE için Endişe Kaynağı Değil

ABD’nin Çinli şirketlere, özellikle de Huawei’ye karşı yürüttüğü kampanya Birleşik Arap Emirlikleri gibi müttefiklerin, onların teknolojileri kullanmalarını engellemiyor. Söz konusu gerçek, bu hafta Dubai’de yapılan ve Çinli Alibaba, Sensetime’ın yanı sıra Google, IBM, Microsoft gibi Amerikan devlerinin de katıldığı yapay zeka zirvesinde de belli oldu.

Zirvede küçük Körfez ülkesinin ekonomisini çeşitlendirmek için çaba gösterirken, hükümetin de yapay zekayı günlük hayata, yönetişime ve işletme operasyonlarına entegre etmek için kayda değer çaba harcadığı vurgulandı.

Zaten zirvede de ülke, geniş bir şirket ve ülke yelpazesinin ortaklığını memnuniyetle karşıladı ki Çin ile ABD arasındaki yapay zeka yarışında taraf olmayı reddetmesi dikkat çekti.

Dubai Yapay Zeka Forumu Memnuniyet Karşılandı Dubai’nin yapay zeka yol haritasına liderlik eden hükümet organı Smart Dubai’nin genel müdürü Aisha bin Bishr de; “özellikle de bu ilişkiyi çok dikkatli yönettiğimiz için yarışın hükümetimiz için bir endişe olduğuna inanmıyorum” ifadeleriyle durumu açıkladı. “Dıştan işaretlenen bazı olumsuz bayraklar nedeniyle teknolojilerin uygulanmasını durduramazsınız, riski almanız ve hesaplamanız, yolculuk sırasında gerçekleşebilecek her şeye hazır olmanız gerekir ve biz baş güvenlik yetkililerimizle çok yakın çalışıyoruz” dedi.

Nitekim ABD hükümeti Huawei ile ilgili güvenlik riskleri konusunda tüm dünyaya uyarılarda bulunurken Dubai Çinli firma ile çalışmalarını sürdürüyordu.

Dubai Huawei Çalışma Devam Ediyor Ancak Aisha bin Bishr’e göre birlikte çalışma, risk dikkatli bir şekilde hesaplanmadan gerçekleştirilmiyordu. Güvenliğin her zaman tüm stratejilerinin ayrılmaz bir parçası olduğunu dile getiren Bishr, Dubai’nin güvenli vaha ününden ödün vermek istemediklerini vurguladı.

ABD’nin Huawei ile ilgili uyarılarının endişe yaratıp yaratmadığı yönündeki soruya ise Bishr, “kesinlikle” diyerek cevap verdi. Diğer taraftan gelecek yıl Dubai’de gerçekleştirilecek Dünya Fuarı’na (Expo) işaret eden yönetici, Dubai Expo 2020 bölgesinde 5G şebesini uygulamak istediklerini ve ağları test etmek için bu şirketlerle yakın çalıştıklarını aktardı.

Ayrıca güvenli bir ekosistem içinde bunları test etmek ve olumlu olumsuz bileşenlerini anlamanın hiçbir zararı olmadığının üzerini çizdi. İlgili haberde danışmanlık firması PwC tarafından yapılan son bir araştırmada, yapay zekanın 2030 yılına kadar BAE ekonomisine 122 milyar dolar ekleyebileceğinin belirtildiği bilgisi de hatırlatıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum