Yatırım yapmaya başla!

Amazon Orta Dünya için 500 Milyon Dolar Harcayacak!

Amazon’un yayın haklarını satın aldığı Yüzüklerin Efendisi’nin şirkete 500 milyon dolarlık maliyet çıkartacağı belirtildi. İşte diziye uyarlanacak efsanevi seri ve haberin detayları;
Amazon Orta Dünya için 500 Milyon Dolar Harcayacak!

Geçtiğimiz yıl uzun süre konuşulan ve medya şirketlerinin satın almak için sıkı bir rekabet içine girdiği Yüzükler Efendisi mücadelesinde kazanan taraf Amazon olmuştu. Jeff Bezos’un gururla duyurduğu bu haber sektörde büyük yankı uyandırmış, Orta Doğu evrenini yönetecek ismin Amazon Prime olması epey dikkat çekmişti.

Nitekim Warner Bros. ortaklığında televizyona taşınacak serinin, Game of Thrones gibi ses getiren dizilerden biri olacağı yönünde yorumlar yapılmıştı. Ayrıca Amazon’un satın alma için ne kadar ödeme yaptığı açıklanmasa da sonradan rakamın 250 milyon dolar arasında olduğu öngörülmüştü.

Bu noktada; medya sektöründe epey iddialı olan, hatta geçtiğimiz günlerde canlı maç yayınlarının yeni adresi olacağı söylenen Amazon’un diziyi çekmek için harcayacağı maliyete değinebiliriz.

Amazon Yüzüklerin Efendisi Serisi MaliyetÇünkü 2018’de içerik harcamaları için 5 milyar dolarlık bütçe ayırdığı söylenen teknoloji devinin, Yüzüklerin Efendisi’nin iki sezonunu 500 milyon dolar ya da daha üzerinde bir rakama çekeceği belirtildi.

Bu rakama, Reuters tarafından 19 Amazon Prime orijinal içeriğinin maliyet, görüntülenme sayısı ve abone sayısının bulunduğu analizler baz alınarak gerçekleştirilen araştırma sonucunda ulaşıldı.

Şöyle ki analizde orijinal bir Prime yapımının üretim ve pazarlama maliyetleri kullanılarak rakam serinin yeni abone sayısına bölünüyor.

Reuters Amazon'un Dizi için 500 Mİlyon Dolar Harcayacağını DuyurduÖrneğin; The Grand Tour isimli seri bu analize göre en başarılı yapımların başında geliyor. Reuters da bu araştırmayı baz alarak Yüzüklerin Efendisi serisinin iki sezonunun Amazon Prime’a 500 milyon dolar maliyet çıkartacağı sonucuna varmış.

500 milyon dolarlık rakamın içinde serinin yayın haklarını satın almak için harcanan rakam da dahil edilmiş. Ancak dizinin akıbeti ile ilgili Amazon’dan herhangi bir bilgi verilmediğini de ayrıca belirtelim.

Ne var ki ekip ya da yapım detayları henüz belli olmayan dizi, tahmin edilen maliyetiyle şimdiden merak uyandırıyor diyebiliriz.

Amazon Dev Bütçe ile Nasıl Orta Dünya yaratacakSonuçta; piyasa değeri 100 milyar dolara ulaşan Netflix ve Netflix’i yakalamak üzere olduğu söylenen Amazon, bu seriyle büyük bir çıkmış yapması bekleniyor. Keza efsane serinin ilk 2 sezonu için ayırılan 500 milyon dolarlık bütçe de bu durumu destekliyor.

Kaldı ki orijinal Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk 3 filminin toplamda 281 milyon dolarlık bütçeyle çekilmiş olması da beklentileri haklı çıkartacak nitelikte. Bakalım, Amazon dev bütçesini kullanarak ekranlara nasıl bir Orta Dünya getirecek?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum