Yatırım yapmaya başla!

Amazon Music Yükselişi ile Gelecekte Rakipleri için Tehdit Olabilir

Amazon’un dijital müzik uygulamasının son bir yılda gösterdiği yükseliş trendi dikkat çekiyor. Uzmanlar bu yükselişin ilerde Apple Music ve Spotify’ı tedirgin edebileceğini söylüyor.
Amazon Music Yükselişi ile Gelecekte Rakipleri için Tehdit Olabilir

İnternetin ve akıllı telefon kullanımının büyük kitlelere ulaşması, kullanıcıya hizmet edecek yeni servislerin doğmasına neden oldu. İnsanların günlük hayatta sıklıkla gerçekleştirdiği aktivitelerden birisi ise müzik dinlemek oluyor. Bu amaca yönelik olarak çevrimiçi müzik servisleri geliştirildi ve kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaştı.

Dijital müzik servisi denildiğinde akıllara ilk olarak Spotify ve Apple Music’in geldiğini söyleyebiliriz. Ancak Deezer, Amazon Music gibi platformların da son dönemde kendi pazar paylarını oluşturmaya başladığı görülüyor.

Financial Times’da yayınlanan rapor Amazon Music’in geçtiğimiz yıldan bu yana gerçekleştirdiği büyümeyi gözler önüne serdi. En hızlı büyüyen müzik servisi olarak adından söz ettiren Amazon Music’in gelecekte Apple Music ve Spotify’a yaklaşabileceği tahmin ediliyor.

Amazon Music Yüzde 70 Büyüdü

Amazon Music Yüzde 70 Büyüdü

Amazon bugün itibariyle dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak biliniyor. Pek çok alanda faaliyet gösteren şirketin müzik alanında çok yeni olduğunu söyleyebiliriz. Şirket müzik uygulamasını geçtiğimiz 2007 yılında kullanıma sundu ancak bu konuda çok sesinin çıkmadığı malum. Ancak geçtiğimiz yıldan itibaren Amazon Music’in büyük bir ivmelenme olduğu görülüyor.

Hazırlanan raporlar, Amazon Music’in son bir yılda kullanıcı sayısını yüzde 70 oranında artırdığını gösteriyor. Şirket kaydettiği hızlı büyümesi ile Spotify’ı ve Apple Music’i geride bırakmış durumda. Toplam kullanıcı sayısının 32 milyona ulaştığı belirtilirken, en yakın rakibi Apple Music ile aradaki farkı kapatmaya başladığı görülüyor.

Apple Music’i Geçebilir

Apple Music’i Geçebilir

Apple Music’e dair açıklanan son raporlar şirketin 50 milyon kullanıcıya ship olduğunu gösteriyor. Hızlı artışı ile dikkat çeken Amazon Music’in bu trendini sürdürür ise Apple Music’i geçebileceği konuşuluyor. Spotify’ın toplamda 200 milyonu aşkın kullanıcısı olduğunu düşünecek olursak, Amazon’un bu rakamlara ulaşması için epey zaman geçmesi gerekiyor. Tabi bu süreçte Spotify’ın da boş durmayacağı biliniyor.

Amazon ise müzik uygulamasının rakiplerine göre farklı bir kitleye hitap ettiğini savunuyor. Müzik departmanı Başkan Yardımcısı Steve Boom, açıklamasında kullanıcı kitlelerinin yaş ortalamasının rakiplerine göre daha yüksek olduğunu ve müzik endüstrisinin küçük yaş kullanıcıdan ibaret olmadığını söyledi. Gelişmeler gösteriyor ki E-Ticaret devi Amazon’un müzik platformları arasında da gelecekte adını daha fazla duyuracağı görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum