Yatırım yapmaya başla!

Amazon’un Kilitli Kapıları Açan Hizmeti “Key”e Sosyal Medyadan Gelen Alaylı Tepkiler!

Dünyanın en büyük online alışveriş şirketi Amazon, çok yakında başlayacağı yeni hizmetiyle gündeme oturdu. Zira söylenen o ki Amazon artık müşterilerinin kilitli kapılarını açabilecek!
Amazon’un Kilitli Kapıları Açan Hizmeti “Key”e Sosyal Medyadan Gelen Alaylı Tepkiler!

Daha geçtiğimiz günlerde Amazon’un Türkiye’ye ilk adımını attığını duymuş, ilgili haberi sizlerle de paylaşmıştık. Sonrasında ise Amazon’un bomba tarifi veren öneri sistemi gündeme oturmuş, sosyal medya kullanıcılarından dev şirketle ilgili alaylı tepkiler yapmıştı.

Şimdi de şirketi, yakında hizmete girecek yeniliğiyle odak noktası haline geldi. Zira Amazon çok yakında müşterilerinin kilitli kapılarına açarak evlere girebileceğini duyurdu. İşte yeni hizmet hakkındaki detaylar ve sosyal medyadan gelen tepkiler…

Günümüzden 12 yıl önce Prime servisini duyuran ve servisten yararlanan ABD’lilere 2 günde ürün teslimatı yapmaya başlayan Amazon, sürekli kendini geliştiren bir şirket.

Amazon Prime servisi ile müşterilerine hızlı teslimat sağlıyor

Tabii, bu durumda 8 saatliğine dünyanın en zengini olan Jeff Bezos’un çalışma prensipleri etken neden. Sonuçta; başarı hikayesi ile milyonlarca insanı kendine hayran eden Jeff Bezos, girişimcilik yeteneği ve ön görüleriyle hep daha fazlasını yapabileceğine inanan bir kişilik!

Sektörde pek çok ilke imza atmasıyla da tanınan Bezos, şimdi de şirketinin müşterilerinin kilitli kapılarını açabilmesiyle bunu yapacak.

Amazon Key ile müşterilerin kapıları açılabilecek

Amazon Key isimli yeni hizmet sayesinde şirket, teslimat sırasında evde olmayan müşterilerin kilitli kapılarını açarak paketi içeri sokabilecek. Peki, bu durum müşteriler tarafından nasıl karşılanacak? Ya da kilidi açma hizmeti nasıl verilecek?

Yeni hizmetin temelinde şirketin Cloud Cam isimli kamerası ve kameraya uyumlu akıllı telefonlar bulunuyor.

Kamera, Wi-Fi ile internete bağlanıyor ve Zigbee isimli kablosuz protokol aracılığıyla akıllı kilitle iltişim kuruyor. Ve bu protokol, halihazırda pek çok akıllı ev cihazı tarafından kullanılıyor.

Paket teslimatı yapacak kuryenin eve gelip ürünün barkodunu okutmasıyla başlayan süreç, şirketin bulut sunucusuna istek göndermesi, kilidin açılması ve ardından kameranın devreye girmesi gibi işlemlerle devam ediyor.

Aşağıdaki tanıtım filminde de göreceğiniz gibi Amazon’un yeni hizmeti, pek çok kişi için hayat kurtarıcı niteliği taşıyabilir.

Öte yandan; Cloud Cam’in Key’den bağımsız olarak sesli komutlara yanıt veren ve Alexa ile çalışan bir güvenlik kamerası olarak işlev gördüğünü de ayrıca belirtelim. Buna ek olarak; kullanıcılar bir tek kuryelerin değil, belirledikleri geçici şifreler ile arkadaşlarının ya da bekledikleri servis uzmanlarının da evlerine girmelerini sağlayabilecek. Yani müşterinin izni olmadan eve girilemeyecek.

Peki, 8 Kasım’da resmen tanıtılacağı belirtilen Amazon Key, müşteriler için bir tehdit olabilir mi? Gerçi dev şirket, herhangi bir sorunla karşılaşıldığı takdirde müşterinin yanında olacağını vurguluyor ancak bu sosyal medya kullanıcılarının Amazon Key ile ilgili komik, korkutucu ya da alaylı yorumlar yapmasını engellemiyor. İşte o paylaşımlardan bazıları;

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum