Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Amazon Hisseleri Kilit Seviyeyi Aşarak Tüm Zamanların En Yükseğini Görebilir

Bir teknik analist, Amazon hisselerinin kilit seviyesini kırarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru tırmandığını dile getirdi.
Amazon Hisseleri Kilit Seviyeyi Aşarak Tüm Zamanların En Yükseğini Görebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Amazon hisse senetleri, 2050 dolardan itibaren tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerliyor ve bir teknik analist, hisselerin yakın zamanda bu seviyeye ulaşabileceğine inanıyor.

Oppenheimer’dan Ari Wald, Amazon hisselerinin kilit direnç seviyesini aştıktan sonra yeni yükselişlerin ufukta olduğunu söyledi.
Direnci Kıran Amazon Yükselebilir
Kaynak: CNBC

Wald, hisse senetlerinin kilit direnç noktası olan 1730 doların üzerine çıkmasının ardından yeni yükselişlerin görülebileceğine dikkat çekti. “Bunun hala oyunda olan uzun vadeli yükseliş eğiliminin bir tekrarlaması olduğunu düşüyoruz,” diyen Wald, seviyeler tarafından yorum yaptığı zaman 200 gün boyunca kısa vadeli kırılmanın şu an 1730 doları desteklediğini belirtti.

Wald, uzun vadede yükseliş eğiliminin yeniden başlamasıyla birlikte 2000 dolar seviyesinin üzerinde yeni bir yükseliş beklediklerini ifade etti. Aynı zamanda hisse senedinin hareketli ortalama yakınmasa farkının 2014 yılından bu yana en fazla sattığı durumundan yüksek olduğunu da belirtti.

Wald, daha geniş ekonomik zeminin ise e-ticaret devi için uygun koşullar yarattığına dikkat çekti.

Amazon için Ekonomik Koşullar İyimserKüresel büyüme yavaşlarken, yatırımcıları Amazon gibi yüksek büyüme oranlı büyük şirketlere prim vermeye devam edeceğine inandığını söyledi. Amazon’un hisseleri, Wald’ın Oppenheimer’daki meslektaşlarının hisse senetleri üzerindeki performanslarını yineledikten ve fiyat hedeflerini 2085 dolara yükselttikten sonra dünkü işlemlerde yüzde 2 yükseliş kaydetti.

Pazartesi günü görülen yükseliş, yıl boyunca kabaca yüzde 20’ye varan bir kazanç sağlıyor ve hisse senetleri şu anda Eylül ayının en yüksek seviyesinden itibaren yüzde 11 civarında yukarıda seyrediyor.

Chantico Global CEO’su Gina Sanchez ise Amazon’un temel bir bakış açısıyla iyi göründüğünü iddia ediyor.

Teknik Açıdan Amazon İyi GörünüyorSanchez, Amazon’un çok sektörlü hakimiyetinin sürekli büyümeye öncülük etmesi gerektiğini belirterek iyimser yorumlarını dile getirdi. “Amazon’un bir ayağını diğerinin önüne çok uzun süre atan şirketlerden biri olduğunu düşünüyorum. Ve sonra 2018’de kazancını gerçekten çok etkiledi. Bu sektörü tehdit ediyor,” dedi.

Sanchez, bu nedenlerle temel hikayenin Amazon için çok sağlam olduğunu düşündüğünden bahsetti. Bir sorunun da değerlendirmesini yapan Sanchez, Seattle merkezli şirketin hisselerinin şu anda 59 kat ileriye doğru işlem yaptığını söyledi. Bunun dışında Amazon’un harika bir hikayesi olduğunu dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu