Yatırım yapmaya başla!

Amazon Dijital Sağlık Girişimi Health Navigator’u Satın Aldı

Amazon geçen yılki PillPack alımının ardından sağlıkla alakalı ilk satın alımını duyurdu. İşte detaylar;
Amazon Dijital Sağlık Girişimi Health Navigator’u Satın Aldı

Amazon, sağlık sektöründeki ikinci hamlesini yaparak dijital sağlık şirketlerine teknoloji ve hizmet sağlayan Health Navigator alımını duyurdu. Satın alımı doğrulayan Amazon, Health Navigator’un şirketin Eylül’de başlatılan Amazon Care grubuna katılacağını söyledi.

Amazon Care isimli programın çalışanlar için tıbbi fayda sağlamak üzere tasarlandığı ve video ziyaretiyle gerekirse ev ziyaretleri yoluyla fiilen bakım sağlamaya yardım ettiği aktarıldı.

Bir avuç çalışana sahip Health Navigator’un Amazon’un satın aldığı ilk sağlık şirketi olan PillPack’ten daha küçük olduğu bilgisi de verildi.

Health Navigator PillPack Küçük Geçen yılın Haziran ayında PillPack’i satın aldığını duyuran Amazon’un bu hamlesi, sektörde büyük yankı uyandırmış ve yatırımcıların endişelenmesine yol açmıştı. Öyle ki Amazon’un duyurusu, eczacılık şirketlerinin ve ilaç toptancılarının hisselerinde düşüş yaratmıştı. CVS, Rite Aid, Walgreens Boots Alliance, Cardinal Health, AmerisourceBergen, McKesson ve Express Scripts gibi birçok şirket, teknoloji devinin hamlesiyle gerilemişti.

Amazon, sektörde yankı uyandıran satın alımı içinse PillPack’e 753 milyon dolar ödemişti.

Amazon Sağlık Sektörü İkinci Alımı Yaptı Amazon, PillPack işine önemli ölçüde yatırım yaparken ve web sitesinde listelenen birim için yaklaşık 50 iş olanağına sahipken, yerleşik oyuncular hasta verilerine erişmesini engellemek veya çalışanlarını işe almaması için Amazon’a karşı sert rekabet içine girdiler. Diğer taraftan Health Navigator 2014 yılında CEO David Thompson tarafından kuruldu.

David Thompson, tıp sektöründe Schmitt-Thompson adında bir dizi protokol geliştirdiği için iyi bilinmektedir. Kendisi aynı zamanda LinkedIn profiline göre Illinois, Chicago’daki Northwestern Memorial Hospital’da acil tıp doktoru ve yarı zamanlı öğretim üyesi olarak tanınıyor.

Diğer taraftan Health Navigator’un web sitesi henüz bir satın alma işleminin gerçekleştiğine dair herhangi bir bilgi vermese de şirket, gizlilik nedeniyle isimlendirilmemeyi isteyen iki kişiye göre mevcut müşterileri ile var olan sözleşmesini yenilemeyeceğini bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum