Yatırım yapmaya başla!

Amazon Fransa’da 2000 Kişiye İstihdam Yaratıyor: Hedefi 7500!

Piyasa değerini 702.5 milyar dolara çıkartan e-ticaret devi , şimdi de Fransa’da yaratacağı 2000 kişilik istihdamla gündemde. İşte detaylar;
Amazon Fransa’da 2000 Kişiye İstihdam Yaratıyor: Hedefi 7500!

Amazon’un bugün yaptığı duyuruya göre e-ticaret devi, Fransa’da 2000 kişilik istihdam yaratacak. Ve söylenen o ki Amazon, Fransa’daki işgücünü üçte birden daha fazla artırarak 2018 sonundaki çalışan sayısını 7.500’e yükseltecek.

2017’de Fransa’da 1500 yeni işe alım yapan Amazon, yeni alımlarında dağıtım ve tasnif merkezlerindeki çalışan sayısını artıracak. Sonuçta; 2017 sonu itibariyle dünya çapında 560 bin çalışanı olan e-ticaret devi, bu yılın sonunda çok daha büyük bir rakamla karşımıza çıkacağa benziyor.

İlaveten; 702.5 milyon dolarlık piyasa değeriyle Microsoft’u ilk kez geçen Amazon, yeni genel merkezinde de binlerce kişi çalıştıracak.

Amazon Fransa’da 2000 Kişiyi İşe AlacakHalihazırda dünyanın en değerli 3. şirketi konumuna yükselen Amazon, geçtiğimiz günlerde kendi kargo hizmetini başlatacağını da duyurmuştu.

Buna ek olarak; şirket çoğunluğu Seattle’daki genel merkezden olmak üzere yüzlerce personelini işten çıkartacağını açıklamıştı.

Personelin Çoğu Dağıtım Tasnif alanında ÇalışacakFakat bu işten çıkartmaların şirketin yakın zamanda yapacağı dev istihdamı öncesinde gerekli bir hamle olduğu belirtilmişti.

Çünkü Amazon, 5 milyar doları gözden çıkardığı HQ2 isimli kampüsünde 50 bin kişinin istihdam edileceğini duyurmuştu.

Amazon Yeni Merkezinde 50 Bin Kişi ÇalıştıracakVe 2017’deki personel sayısının 2016’ya kıyasla % 66 oranında arttığını söyleyerek gelecekteki çalışan sayısı hakkında az çok fikir vermişti.

Son olarak; Amazon’un 200 kişilik istihdam yaratacağı Fransa’daki işsizlik oranının % 8.9’a gerileyerek son 9 yılın en düşük seviyesine geldiği bilgisini de verelim. Bir de Amazon’un 2010 yılında bu yana Fransa’ya 2.48 milyar dolar yatırım yaptığını belirtelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum