Yatırım yapmaya başla!

Amazon Eczane İşinin Sorumluluğunu Eski Kindle Yöneticisine Verdi

Amazon yeni eczane işini yönetmesi için Nader Kabbani’yi seçti ve bu haber sektörde bir kez daha endişelere neden oldu. Detaylar aşağıda;
Amazon Eczane İşinin Sorumluluğunu Eski Kindle Yöneticisine Verdi

CNBC’nin edindiği bilgilere göre Amazon, geçen yıl satın aldığı PillPack’in de dahil olduğu eczane işini yürütmek için 14 yıllık şirket kıdemlisi Nader Kaddani’yi işe aldı. Görüntülenen dahili bir belgeye göre Amazon’un Kindle platformunu kurmaya yardım eden ve lojistik ile Frex işlerinde başkan yardımcısı olarak göre yapan Kabbani, şu anda tüketim maddelerinden, özel projelerinden sorumlu başkan yardımcısıydı.

Belgeye göre Amazon’un geçen yıl 800 milyon dolardan fazla bir fiyata satın aldığı PillPack’teki tüm ekip doğrudan Kabbani’ye rapor veriyordu. Buna CEO TJ Parker, ürün şefi Elliot Cohen ve teknoloji başkanı Alan Gao da dahildi. Sonuçta; eczane işi Amazon için büyük bir potansiyele sahipti ki teknoloji devinin PillPack’i satın alması bile sağlık sektöründeki pek çok şirketin hisselerinde düşüş yaratmıştı.

ABD’de yıllık 4 milyar dolardan fazla reçete veriliyordu ve harcamaların önümüzdeki birkaç yıl içinde 600 milyar doların üzerine çıkması bekleniyordu.

Amazon PillPack Dahil Eczane İşini 14 Yıllık Kıdemli İsme VerdiPillPack ile Amazon büyüyen eve teslim pazarının bir dilimini almaya hazırlanıyordu. Kabbani’nin atanması Amazon’un en iddialı yeni projelerinden birini tedarik zinciri ve lojistik alanında bol miktarda deneyime sahip ama eczacılık ve sağlık hizmetlerinde arka planı olmayan güvenilir bir şirket yöneticisinin ellerine bırakıyordu.

Kabbani, şirketin esnek bir programla teslimat yapmak için bireyleri işe alması için çalışan Amazon Flex’den ve aynı zamanda Amazon’un dağıtım stratejisinin diğer yönlerinden sorumluydu. LinkedIn’deki bilgilerine göre de kendisi Mart 2017’den bu yana Flex’in başkan yardımcısıydı.

Tüm bunların ötesinde PillPack satın alması Amazon’un 3.5 trilyon dolarlık sağlık endüstrisindeki en açık hamlelerinden birini temsil ediyordu.

Amazon Pillpack Satın Alması Nitekim Amazon yıllardır eczane alanını kovalıyordu ve 2017’de bunun için bir ekip kiralamaya başlamıştı. Bir internet eczanesi girişimi olan CareZone’un CEO’su Jonathan Schwartz da konuyla ilgili açıklamasında; “Sağlık hizmetleri perde arkasında ne kadar karmaşık olursa oldun, tüketiciler eczaneyi başka bir e-ticaret kategorisi olarak görüyorlar. Müşterilerin modern dijital deneyimler istediklerini geleneksel sağlayıcılar müşteriyi elde tutma konusunda yaklaşımlarını yeniden düşünmelidir.” demişti.

Diğer taraftan satın alma işleminden bu yana PillPack ekibi, bazı yeni eczane lisansları için dosyalamalar dışında epey sessiz kalmıştı. Amazon bünyesindeki girişim halihazırda reçetesiz ilaçlar, DNA testleri, gazlı bez ve bandajlar gibi tıbbi malzemeler satıyordu.

Kabbani 2007’den 2013’e kadar üzerinde çalıştığı Kindle e-okuyucusu çalışmaları ile tanınıyordu ve yöneticisi yazarların dijital ve basılı kitapları kendi kendine yayınlamasını sağlayan Kindle Direct Publishing platformunu yaratmıştı. Ayrıca Seattle Symphony’de klasik konser piyanisti ve bir yönetim kurulu üyesiydi. Kısacası, Amazon’un eczane işinin başına Kabbani’yi geçirmesi, firmanın bu alanda daha çok ilerleyeceğinin işaretini verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum