Yatırım yapmaya başla!

Amazon Bernie Sanders’ın Suçlamalarına Epey İddialı Bir Dille Yanıt Verdi!

Amazon, ABD’li siyasetçi Sanders’ın “günde 260 milyon dolar kazanan bir adam için çalışan hiç kimse arabasında yatmak zorunda kalmamalı” yönündeki suçlamalarına yanıt verdi. Detaylar altta;
Amazon Bernie Sanders’ın Suçlamalarına Epey İddialı Bir Dille Yanıt Verdi!

Vermont Senatörü Bernie Sanders, aylardır Amazon’u eleştiriyor, gerek Twitter’da gerekse kamuya açık açıklamalarında şirketi çalışanlarına adil bir ücret ödememesinden dolayı suçluyordu. Amazon şimdiye kadar bu konuda sessiz kalsa da Sanders’ın yaptığı son saldırıya uzun bir blog yazısıyla cevap verdi.

Bununla da kalmayıp çalışanlara, Amazon’un depolarında çalışanlara hikayelerini Sanders’a anlatmaları için çağrıda bulundu. Senatör Sanders’ın Amazon’a karşı yanlış ve yanıltıcı suçlamalar yapmaya devam ettiğini belirten Amazon, söz konusu cevabıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

Tıpkı Trump gibi Amazon’u hedef tahtasına koyan Sanders, uzun süredir şirketi çalışanlarına sunduğu kötü şartlardan dolayı eleştiriyordu.

Bu noktada Amazon’un Senatör’e verdiği iddialı ve özgüvenli yanıtı dikkat çekti. Amazon dün yayınladığı blog yazısında; Senatör ve ekibi ile düzenli iletişim halinde olduklarını ve depolarını ziyaret etmeleri için pek çok fırsat sunduklarını söyledi. Buna rağmen Sanders’ın şimdiye kadar hiçbir depoyu ziyaret etmediğini vurgulayarak, siyasetçinin suçlamalarının yanlış ve yanıltıcı olduğunu kaydetti.

Sanders’a cevap yazısında ayrıca Amazon’un geçen yıl ABD’de 130 bin yeni iş yaratmaktan gurur duyduğu dile getirildi.

Bernie Sanders Amazon'u Hedef Aldı Depolarda tam zamanlı bir iştirak için ortalama saatlik ücretin fazla mesaiden önce 15 doların üzerinde olduğu ve şirketin ücreti ile avantajlarının diğer perakendecilerle karşılaştırılabileceği aktarıldı. Sanders’ın artık gıda pulları olarak adlandırılmayan SNAP (ek beslenme yardım programı) göndermesinin de doğru olmadığını söyleyen Amazon, bunların yalnızca kısa süreli ya da part time çalışanlara verildiğini bildirdi.

Tüm bunların yanında Amazon çalışanlarına sağlık sigortası, sakatlık sigortası, emeklilik tasarruf planları, güvenli iş yeri ve şirket stoku dahil kapsamlı bir paket sunduğunu anlattı.

Amazon Bernie Sanders'a Yanıt Verdi “Senatör politik çıkarlarına uygun olarak davranıp yanıltıcı suçlamalar yaparken, bir kariyer seçimi programımızla gerçek para harcıyor ve insanlara beceri kazandırmak için uğraşıyoruz. Programa dahil olan 16 binin üzerinde işçiye sahibiz” ifadelerini kullanan Amazon, kimsenin depolarında çalışmanın nasıl bir şey olduğunu bu işi yapanlardan daha iyi bilmeyeceğini belirtti. Bu nedenle, çalışanlarına Sanders’ın isteğini üzerlerine alarak gerçek deneyimleriyle ona yanıt vermeleri yönünde çağrıda bulundu.

Bu noktada, Bernie Sanders’ın Amazon çalışanlarına, şirketin koşulları hakkında bilgi vermeleri için çağrıda bulunmuş olduğunu hatırlatalım.

Amazon Bernie Sanders'a Yanıt Sanders söz konusu çağrısında; Jeff Bezos’un 155 milyar doların üzerindeki servetiyle dünyanın en zengin insanı olduğunu belirtmiş, buna rağmen kendisinin binlerce çalışanına çok düşük ücretler verdiğini, çalışanların da vergi mükellefi destekli programlardan yararlanmak durumunda kaldığını söylemişti.

Senatörün çağrısında; “Mevcut ya da eski bir Amazon çalışanı mısınız? Lütfen Amazon’daki çalışma deneyimlerinizi Sanders ile paylaşın. Geçiminizi sağlamak için gıda pulları, yoksullar için sağlık yardımı ve devlet destekli konut gibi kamu yardımları kullandınız mı? Amazon’un zorlu çalışma koşullarıyla mücadele ettiniz mi? Lütfen hikayenizi paylaşın.” ifadeleri kullanılmıştı. Amazon da bu noktada çalışanlarından Sanders’ın çağrısına cevap vermeleri ve ona gerçek deneyimlerini anlatmalarını istedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum