Yatırım yapmaya başla!

Amazon’un İlk Çeyrek Sonuçları Bezos’a Bir Günde 12 Milyar Dolar Kazandırdı!

E-ticaret devi Amazon, ilk çeyrek sonuçlarıyla düşman çatlatırken kurucusu Jeff Bezos’un servetine de servet ekledi. İşte detaylar;
Amazon’un İlk Çeyrek Sonuçları Bezos’a Bir Günde 12 Milyar Dolar Kazandırdı!

Amazon 2018’in ilk çeyrek sonuçlarıyla, net karını ve gelirini artırdığını duyurdu. Yükselişiyle dünyanın ilk 2 trilyon dolarlık şirketi olmaya doğru ilerleyen e-ticaret devi, Ocak – Mart döneminde geçen yılın aynı dönemine kıyasla gelirini % 42.8 oranında artırarak 51 milyar dolara ulaştırdı.

2018’il ilk çeyreğindeki net karını da % 125 oranında artırdı ve rakam 1.63 milyar dolara yükseldi. Kaldı ki şirketin geçen yılın aynı dönemindeki net karı 1.63 milyar dolardı. Ayrıca şirketin hisse başına net karı da 2017’de 1.48 dolar iken bu sene 3.27 dolar olarak kaydedildi.

Ve şirketin ilk çeyrek sonuçları; Amazon’un New York Borsası’nda işlem gören hisselerini kayda değer derecede yükseltti.

Amazon İlk Çeyrek Sonuçları Hisseleri YükselttiBorsanın kapanmasının ardından yapılan sınırlı işlemlerde Amazon’un hisse başına değeri artarak 1614 dolara kadar çıktı. Bu da Jeff Bezos’un cebine bir günde 12 milyar dolar daha eklenmesini sağladı. Böylelikle Jeff Bezos’un serveti Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre 134 milyar dolara yükseldi.

Jeff Bezos’un ardından ise 91.1 milyar dolarla tahtını elinden aldığı Bill Gates ve 84.6 milyar dolarla Warren Buffett geldi.

Amazon’un İlk Çeyrek Sonuçları Jeff Bezos’u Daha da Zengin Etti!Neticede pek çok farklı sektöre giren ve neredeyse hepsinde başarılı hikayeler yazan Amazon; rakiplerini gerisinde bırakarak arayı açmaya devam ediyor diyebiliriz. Gerçi bu başarı; Donald Trump’ın pek hoşuna gitmiyor ancak görünen o ki ABD Başkanı’nın Amazon’la ilgili yapabilecekleri sınırlı.

Yani Amazon posta servisini dolandırıyor, WP de lobicilik yapıyor diyen Trump, benzeri açıklamalarla Amazon’un hisselerinde anlık düşüşler yaratsa da ne Amazon ne de Jeff Bezos bu küçük yenilgilere aldırış etmiyor. Kısa süre önce Amazon Prime’a üye olanların sayısını ilk kez açıklayan ve 100 milyon rakamını gururla duyuran Bezos, bu durumu açıkça destekliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum