Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Almanya El Koyduğu 113 Milyon Dolarlık Kripto Parayı Satışa Sundu

Devlet uyuşturucu tacirlerinin kripto parasına el koymuştu. Bu varlıklar yerel bir banka aracılığı ile dolaşıma sokuluyor.
Almanya El Koyduğu 113 Milyon Dolarlık Kripto Parayı Satışa Sundu
Son Güncelleme: 
Yorum

Almanya’nın Hessen eyaletindeki savcılar, bu yılın başlarında yetkililer tarafından üç uyuşturucu kaçakçısından el konulan 113 milyon dolar değerinde kripto parayı dolaşıma sokmak amacıyla sattı.

Almanya’nın siber suçla mücadele birimi, dijital varlıklarda uzmanlaşmış yerel bir banka olan Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist AG’nin hizmetlerini, ele gçeirilen kripto paraları dolaşıma sokmak için kullandı. Böylece suç faaliyetlerinde ele geçirilen kripto paralar yeniden değerlendiriliyor.

Bitcoin gibi kripto para birimleri blockchain ağında dijital bir ayak izi bırakıyor. Bu yapı sayesinde geçmişte dijital varlıklar bilinen herhangi bir suç faaliyeti için kullanılmışlarsa kolayca tespit edilebilirler.

Bu, onları gelecekte kullanım için şüpheli hale getirir, ancak genellikle blok zincirindeki geçmiş işlem verilerini temizleyen sözde kripto karışımları tarafından temizlenebilirler.

Alman kredi kuruluşu yaptığı açıklamada, “Kripto para birimleri suçla ilgili olduğundan, ‘şüpheli madeni paralar’ olarak kabul ediliyorlar ve ana akım borsalarda alınıp satılamazlar” ifadelerini kullandı. Yakın zamanda temizlenen kripto para birimleri arasında Bitcoin ve dokuz farklı kripto para birimi daha bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%