Yatırım yapmaya başla!

Yeni Yıldan İtibaren Akıllı Telefonlardan İnternet Paylaşımı Ücretli Hale Geliyor!

Ülkemizdeki 3 GSM operatörünün ortak aldığı karar doğrultusunda, mobil internetlerin paylaşılması 15 Ocak’tan itibaren ücretli olacak.
Yeni Yıldan İtibaren Akıllı Telefonlardan İnternet Paylaşımı Ücretli Hale Geliyor!

Yeni yıla girmemize sayılı günler kala ülkemizde internet sektöründen kullanıcıların keyfini kaçıracak haberler gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere önümüzdeki yıldan itibaren AKN kaldırılmış olacak. Türk Telekom ise geçtiğimiz günlerde müşterisi olmayan kullanıcıların internet ücretini artıracağını açıklamıştı.

Sosyal medyada internet ücretlerinin artmasının yankıları sürerken, bir haber de mobil internet cephesinde yaşandı. Ülkemizde faaliyet gösteren GSM operatörlerinin almış olduğu ortak karar sonucu, mobil internet paylaşımı ücretli hale geliyor. Hotspot olarak bilinen internet paylaşımı, bugüne kadar ücretsiz olarak yaygın bir şekilde kullanılıyordu.

Mobil İnternet Paylaşımı Ücretli Oluyor

Mobil İnternet Paylaşımı Ücretli Oluyor

Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom’un almış olduğu ortak karar sonucu, kullanıcılar tarifelerinde yüklü olan interneti başka bir cihazla paylaşmaları halinde ücret ödemek durumunda kalacaklar. İlk olarak sosyal medyada gündeme gelen konu, bazı kullanıcılara operatörlerden gelen mesajlar ile kesinleşmiş oldu.

Baz kullanıcılara gelen sms mesajında “15 Ocak 2019 itibariyle, Bireysel ve Kurumsal faturalı ses hattı abonelerimiz aylık sadece 9 TL‘ye ek hiçbir işlem yapmadan paketlerindeki/tarifelerindeki interneti yurt içindeki diğer cihazlarıyla veya sevdiklerinin cihazlarıyla paylaşabilirler.” ifadelerine yer verildi. Dolayısıyla kullanıcılar artık mobil internetlerini paylaşmaları halinde aylık 9 TL ücret ödemeleri gerekecek.

Ücretlendirme 15 Ocak 2019’da Başlıyor

Ücretlendirme 15 Ocak 2019’da Başlıyor

GSM operatörlerinin almış olduğu ortak karar, 15 Ocak 2019’tan itibaren faaliyete geçiyor. Yapılacak olan ücretlendirme ile ilgili ilk açıklama Turkcell’den geldi. Vodafone ve Turk Telekom ise konuyla ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmış değil. Ancak kısa sürede onların da gerekli açıklamayı yapması bekleniyor.

Yeni ücretlendirmenin hayata geçmesiyle beraber kullanıcılara aylık 9TL karşılığında 2 GB internet paylaşım hakkı tanımlanacak. Kullanıcıların 2 GB veriyi kullanması halinde kendi tarifelerindeki internet kotaları kullanılmaya başlanacak. Bu paketin de tükenmesi halinde ekstra ücretlendirme yapılacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum