Yatırım yapmaya başla!

Dişçi Masrafından Kurtaracak Akıllı Diş Fırçası: Oral B Genius 9000

Dişçi Masrafından Kurtaracak Akıllı Diş Fırçası: Oral B Genius 9000

Teknolojinin hayatımızı esir almasıyla birlikte, birçok ürün “akıllı” sıfatıyla karşımıza gelmeye devam ediyor. Saatler, telefonlar, televizyonlar, bilgisayarlar ve bunlar gibi daha niceleri teknolojik dünyadaki gelişmeler sayesinde, neredeyse bizlerden daha akıllı hale gelirken, hayatımızı kolaylaştırıp, adeta bizleri birer teknoloji köleleri haline getiriyorlar.

Günümüzde, BMW i8 Spyder Concept gibi kullanmış olduğumuz otomobiller, evler, özel jetler, bilgisayarlar ve televizyonlar gibi birçok eşya, akıllı telefonlara uyumlu şekilde çalışıyorlar. Bu durumun çoğu gündelik ürüne de sıçraması ile artık yorulmadan bu eşyaları kullanmaya başlıyoruz. Şimdi ise, bu tarz öğelere eklenen bir diğer eşya olan “akıllı diş fırçası,” bizleri teknolojiye daha da bağımlı hale getirecek gibi görünüyor.

Akıllı bir telefon ile etkileşime giren Oral B Genius, bizleri dişçi masraflarından kurtaracak özellikler ile piyasa sürülüyor. Dilerseniz, şimdi birlikte ülkemizde de satışa sunulacak bu akıllı diş fırçasının genel özelliklerine, nasıl çalıştığına ve fiyat etiketinin ne kadar olduğuna birlikte bir göz atalım.

Oral B Genius 9000 Akıllı Diş Fırçasının Genel Özellikleri

Oral B Genius 9000 Akıllı Diş Fırçasının Genel ÖzellikleriBarselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde dünyaya tanıtılacak bu akıllı diş fırçası, Position Detection Technology (Pozisyon Algılama Teknolojisi) özelliğine sahiptir ve bu teknoloji akıllı telefonunuzdaki özel bir uygulama ile senkronize edilmiştir. Bu özelliğinin yanı sıra Oral B basınç sensörünün bulunduğu SmartRing, uzun ömürlü lityum demir batarya, seyahat çantası, akıllı telefon standı ve bir de USB girişli şarj aleti ile birlikte karşımıza geliyor. Bu diş fırçasının lityum demir bataryası sayesinde, kullanıcılar en az iki hafta boyunca bu akıllı cihazı şarj etmeden kullanabilecekler. Görünüşe göre Oral B Genius 9000 modeli, sıradan diş fırçalarının yanı sıra dünyanın en pahalı diş fırçası Reinast gibi oldukça nitelikli bir eşyaya da fark atacak gibi görünüyor.

Akıllı Diş Fırçası Genius 9000 Nasıl Kullanılıyor?

Akıllı Diş Fırçası Genius 9000 Nasıl Kullanılıyor?Günde en az bir kereliğine bile olsa diş fırçalamanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz, bu nedenle de dişlerimizin sağlıklı kalabilmesi için her yıl bir dizi ürün piyasaya sürülüyor. Şu anda satışa sunulan en yeni ürün ise, oldukça nitelikli olan Oral B Genius 9000 diş fırçasıdır. Pozisyon Algılama Teknoloji’sinin kullanıldığı bu yeni Oral B diş fırçası, Bluetooth LE özelliği ve bir akıllı telefon uygulamasına entegre edilmiş durumda. Böylece fırçalama geçmişiniz bu teknoloji sayesinde uygulamaya kaydedecek ve bir sonraki gün, bu uygulama dişinizi fırçalamadığınız yerleri sizlere göstererek uyaracaktır.

SmartRing özelliği ise 12 farklı renk seçeneği ile karşımıza gelmekte ve fırçanın sadece arka kısmını kaplıyor. Bu sensör, dişinizi çok sert bir şekilde fırçaladığınızda alarm ve kırmızı bir LED şık yanıp sönerek sizlere uyarı gönderecektir. Böylesine bir hizmet sunan bu akıllı diş fırçası, saf altından yapılmış en pahalı gündelik eşyalar kadar ilgi çekici olmasa da, sağlık ürünleri sektörü açısından devrim niteliği taşımaktadır.

Oral B Genius 9000 Akıllı Diş Fırçasının Fiyatı Ne Kadar?

Oral B Genius 9000 Akıllı Diş Fırçasının Fiyatı Ne Kadar?Hem tasarım ve yaratıcılık açısından hem de diş sağlığı açısından bir başyapıt olan bu ürün, ülkemizde de satışa sunuluyor. Ağız ve diş bakımının kusursuz bir şekilde sağlanmasını amaçlayan bu akıllı diş fırçası, uygulamalar sayesinde dışarıdan dişinize zarar veren efektleri de ortadan tam anlamıyla kaldırıyor. Sıkıcı bir işlem gibi gelen diş fırçalamayı hem keyifli hale getiren hem de dişçi masrafından kurtaran bu akıllı diş fırçasının fiyatı 650 Türk lirasıdır. Aslında bu fiyat etiketi bizlere pahalı olarak gelse de sunmuş olduğu faydalara bakacak olursak, oldukça uygun bir rakamdır.

Akıllı cihazlar hayatlarımızı ele geçirmeye hız kesmeden devam ediyor. 90’lı yıllarda bizlere hayal gibi gelen birçok gürün, günümüzde yenisi çıktığı için bir kenara fırlatıp attığımız hurdalar haline geldiler. Böylesine hızlı bir ilerleme kaydedilen teknoloji dünyasının, önümüzdeki yıllarda daha nasıl çılgın yenilikler karşımıza çıkaracağını şimdilik bir kenara bırakım. Sizler de Oral B’nin piyasaya çıkarmış olduğu bu akıllı diş fırçası hakkındaki düşüncelerinizi, yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşın.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum