Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Adobe, Photoshop ile Sanatçılar NFT’lerini Kayıt Altına Alacak

Photoshop’un geliştiricisi Adobe, NFT’lere yöneldiğini gösteren bir özellikten bahsetti. Detaylar haberde...
Adobe, Photoshop ile Sanatçılar NFT’lerini Kayıt Altına Alacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Adobe Photoshop’taki yeni bir özellik, sanatçıların NFT pazaryerlerindeki sanat eserlerinin yaratıcıları olduklarını kanıtlamalarına olanak tanıyacak.

Özellik ile içerik kimlik bilgileri, yazılımda bir görüntü düzenlenirken yakalanabilecek ve meta veri olarak saklanabilecek. Bu özellik isteğe bağlıdır ve şirket, görüntülerin kimlik bilgileri meta verilerinin doğrulanabileceği bir web sitesi hazırladı.

Kullanıcılar, Adobe hesaplarını ve İçerik Kimlik Bilgilerini sosyal medya profilleri veya kripto cüzdanlarıyla bağlayabilir. Daha sonra tasarımlarını NFT olarak satarlarsa, pazar yerleri Adobe tarafından doğrulanmış kimlik bilgilerine dayalı bir dijital sertifika gösterebilecek.

Kimlik bilgileri ayrıca Adobe’nin çevrimiçi portföy sitesi Behance’e de bağlanacak. Adobe, kimlik bilgilerini platformlarında görüntülemek için KnownOrigin, OpenSea, Rarible ve SuperRare NFT platformları ile ortaklık kurdu. Adobe Ürün Müdürü Scott Belsky, özelliğin henüz hazır olmadığı için beta sürümde sunulacağını söyledi.

Adobe olarak tüketicilerin taleplerine yanıt verdiklerini söyleyen Belsky, sanatçıların tasarımlarını orjinal yaratıcının kim olduğunu kanıtlarken zorluk çektiğini belirtti. Özellik ilk olarak şirketin yıllık konferansı olan Adobe Max etkinliğinde duyurulmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%