Yatırım yapmaya başla!

ABD Hanehalkı Yayın Hizmeti için Her Ay 2.1 Milyar Dolar Ödeme Yapıyor!

Yapılan yeni bir araştırmaya göre ABD’nin % 55’i en az bir yayın hizmetine abone ve servisler için her ay 2.1 milyar dolarlık ödeme yapılıyor. İşte gelinen son durum;
ABD Hanehalkı Yayın Hizmeti için Her Ay 2.1 Milyar Dolar Ödeme Yapıyor!

Deloitte’nin yaptığı yeni araştırmaya göre ABD’deki hanhalkının % 55’i en az bir tane yayın hizmetine abone ve ülkede hizmet için ödenen toplam miktar aylık 2.1 milyar dolara ulaşıyor. Şirketin bu yıl 12. kez yaptığı dijital medya trendleri araştırmasına göre oran da ücret de giderek yükseliyor.

Zira geçen yılki raporda en az bir tane yayın hizmetine abone olan ABD hanehalkı oranı % 49 seyrindeydi. Konuyla ilgili açıklama yapan şirket başkan yardımcısı Kevin Westcott, yükselen oranlar ve medya servisleri hakkında dikkat çekici yorumlarda bulundu.

Kullanıcıların hangi yayın hizmetini seçeceklerini belirleyen en önemli etkenlerden bahseden Westcott, orijinal içeriğin büyük rol oynadığını söyledi.

Kevin Westcott ABD Hanehalkı % 55'i En Az Bir Yayın Hizmetine ÜyeBu noktada; Netflix’in 2018 yılında 80 yeni film hedefi olduğunu hatırlatarak platformun arka arkaya çıkardığı orijinal dizilerle büyük başarı yakaladığını belirtelim. Yani Westcott’un yorumu, 2018’de içeriğe 8 milyar dolar yatırım yapacağını söyleyen Netflix için iyi haber!

Kaldı ki popüler medya şirketi, 100 milyar doların üzerine çıkan piyasa değeri ve RBC analistinin geçtiğimiz günlerde yükselttiği hedef fiyat tahmini ile yükselişini gösteriyor.

Netflix Sektörü Domine Edenler Arasında Öte yandan; Orta Dünya için 500 milyon dolar harcayacak Amazon da içerik için 5 milyar dolar yatırım yapacağını açıklamıştı. Fox’u satın alan Disney ise kendi yayın hizmetini başlatacağını duyurmuş ve medya sektöründeki rekabet iyice kızışmıştı.

İlaveten; Facebook’un Elizabeth Olsen başrollü yeni orijinal içerik için onay verdiği bilgisini de paylaşalım.

Bütün bunlar yaşanırken; Netflix’i ya da Disney’i satın alabileceği söylenen Apple’dan açıklama gelmiş, şirketin böyle bir niyetinin olmadığı belirtilmişti.

Apple da Sektörde Yavaş Yavaş İlerliyor Apple’ın kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue şirketin nicelik değil nitelik taraftarı olduğunu belirterek, az be kaliteli işler yapmaya odaklandıklarını dile getirmişti. Neticede; yayın hizmeti şirketleri için işler şu anda yolunda gidiyor gibi görünüyor.

Deloitte’nin araştırması da bu görüşü destekliyor. Fakat Westcott’a göre bu yükseliş çok uzun süre devam etmeyecek. Çünkü aboneler nihayetinde tek bir yayın hizmetinde karar kılacak ve halihazırda piyasada bulunan 200’den fazla servisin çoğu açıkta kalacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum