Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’li Yatırımcılar Kredi Kartıyla Kripto Para Almaya Olumlu Bakıyor

İnsanların kripto paralara olan ilgisi artmaya devam ediyor.
ABD’li  Yatırımcılar Kredi Kartıyla Kripto Para Almaya Olumlu Bakıyor

Kripto ekosistemi olgunlaşmaya ve ana akım olmaya devam ederken, yapılan bir araştırma, yatırımcı duyarlılığında ve harcama alışkanlıklarında bir değişiklik olduğunu ortaya koydu.

ABD’de 1.000 yatırımcı üzerinden yapılan araştırma, insanların kredi kartı ile kripto satı alma fikrine sıcak baktığını gösteriyor. Araştırmaya göre katılımcıların %25’i itibari para yerine kredi kartı kullanarak kripto para satın alıyor. Bu kişiler portföylerini oluşturmak için 500 dolar borç alıyor.

Kriptoda Farkındalık Artıyor

Kriptoda Farkındalık Artıyor

Gelecekteki kripto yatırımları için kaynakları sorulduğunda, katılımcıların %21’i tüketici borcunu üstlenme planlarını ortaya koyarken, %20’den fazlası banka tasarruflarını veya evlerini yeniden finanse etmeyi düşünüyor.

Yatırımcıların kriptoyu tutmasının ana nedenleri arasında, portföyün fiyat artışı ve çeşitlendirilmesi olasılığı yer alıyor.

Elon Musk, ankete katılan Amerikalılar için en büyük etki olarak öne çıkarken, yatırımcılar geleneksel yatırımcı Warren Buffet ve önde gelen müzisyen Snoop Dogg’dan gelen açıklamalardan etkileniyor.

Reddit ise şu anda kripto ile ilgili kararlar almak için başvurulan platform olarak öne çıkıyor. Araştırmada Y kuşağının kripto paralara yönelik yatırım rehberliğinde, büyük oranda forumlara, Twitter ve YouTube’a güvendiği belirtildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum