Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Ukrayna’nın Yanında! Acil Askeri Yardım Onaylandı

ABD, Ukrayna'ya eşi benzeri görülmemiş yardım açıkladı. Son yardımla birlikte Ukrayna'ya toplam güvenlik yardımı 1 milyar doları aştı.
ABD Ukrayna’nın Yanında! Acil Askeri Yardım Onaylandı
Yorum

Savaşın üçüncü gününde Rusya-Ukrayna ile ilgili sıcak gelişmeler geliyor. Alınan son haberlerden biri de ABD’nin Ukrayna’ya 350 milyon dolarlık askeri yardımıyla ilgili oldu.

Gelişme, Ukrayna ülkesini savunma çalışmalarını sürdürürken ve Rusya işgalinin başından bu yana destek çağrılarını yinelerken geldi.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, bugün yaptığı açıklamada Ukrayna’ya 350 milyon dolarlık yeni ABD askeri yardımı onayladığını duyurdu.
ABD Ukrayna’ya 350 Milyon Dolarlık Acil Askeri Yardım Açıkladı
KAYNAK: Twitter

Blinken yazılı bir açıklamada; Ukrayna Rusya’nın vahşi ve sebepsiz saldırısına karşı cesaret ve gururla savaşırken, Ukrayna’nın savunmasına acil destek için 350 milyon dolara kadar benzeri görülmemiş yardımın onaylandığını belirtti.

ABD’nin Ukrayna’ya Toplam Güvenlik Yardımı 1 Milyar Doları Aştı

Bunun ABD’nin geçtiğimiz yıl Ukrayna’ya taahhüt ettiği toplam güvenlik yardımını 1 milyar doların üzerine çıkardığını ifade etti.

“Bu paket, Ukrayna’nın şu anda karşı karşıya olduğu zırhlı, havadan ve diğer tehditlere karşı mücadele etmesine yardımcı olacak daha fazla ölümcül savunma yardımını içerecek. Bu, egemen, cesur ve gururlu ulusunu savunurken ABD’nin Ukrayna halkının yanında durduğunun bir başka açık işaretidir.”

Blinken, açıklamada ABD’nin Ukrayna’ya yönelik önceki iki yardımını da hatırlattı.

Geçen sonbaharda, Rusya’dan Ukrayna’ya yönelik mevcut tehdit gelişirken, Başkan tarafından verilen yetkiyle, Savunma Bakanlığı’na Ukrayna’ya acilen 60 milyon dolarlık askeri yardım sağlama yetkisi verdiğini söyledi. Aralık ayında, bu tehdit gerçekleştiğinde, 200 milyon dolar değerinde daha fazla yardım yapıldığını ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu