Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Ticaret Bakanlığı’ndan Rusya’ya Ek Yaptırım Kararı

Rusya, Ukrayna’ya yönelik saldırısını tüm yaptırımlara ve uyarılara rağmen sürdürürken, ABD’den yeni bir karar daha açıklandı. İşte detaylar.
ABD Ticaret Bakanlığı’ndan Rusya’ya Ek Yaptırım Kararı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Güvenlik Bürosu ile işbirliği içinde, Rusya’nın Ukrayna’nın egemenliğine yönelik acımasız saldırısına yanıt olarak iki ek önlem aldı. Rusya’ya yönelik yeni yaptırımların petrol arıtma sektörünü ve askeri faaliyetleri destekleyen 91 kuruluşu hedef aldığı söylendi.

İhracat kontrollerinin sıkılaştırılacağı belirtilirken “Bu eylemler, Rusya’nın askeri saldırganlığını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu malzemeleri elde etme kabiliyetini düşürmeye yönelik süregelen çabalarımızın bir parçası olarak ABD mallarına, yazılımlarına ve teknolojisine erişimi daha da kısıtlayacaktır.” denildi.

Petrol rafine sektörünü içeren birinci yaptırım için; “Rusya, dünyanın önde gelen petrol ürünleri üreticilerinden biridir ve bu kısıtlamalar, askeri çabalarını desteklemek için kullanabileceği benzin de dahil olmak üzere rafine ürünlerin satışından gelir elde etme yeteneğini sınırlayacaktır.” ifadesi kullanıldı.

Ticaret Bakanı Gina M. Raimondo, ABD’nin Ukrayna halkının yanında güçlü durmaya devam edeceğini, bugün alınan kararın Rusya’nın saldırganlığını desteklemek için gelire erişimini daha da kısıtlayacağını söyledi.

Ticaret Bakan Yardımcısı Don Graves, “Bu gerçekten değerlerimiz için bir hesaplaşma anıdır. Ukrayna’ya mesajımız şudur: Biz sizinleyiz ve arkanızda ABD’nin gücü ve büyüyen bir ortaklar listesi var.” dedi.

İhracat İdaresi Ticaret Bakan Yardımcısı Thea D. Rozman Kendler ise her yaştan Ukraynalının ülkesini kurtarmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını izlemenin ilham verici olduğu söyledi. Fakat aynı zamanda yürek parçalayıcı bir durum olduğunu da ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu