Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD: Putin’in Danışmanları Gerçeği Söylemekten Korkuyor

Beyaz Saray, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna savaşı konusunda yanlış yönlendirildiğine dair ellerinde kanıt olduğunu açıkladı.
ABD: Putin’in Danışmanları Gerçeği Söylemekten Korkuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Beyaz Saray İletişim Direktörü Kate Bedingfield, düzenlediği basın toplantısında ABD’nin elinde Putin’in yanlış yönlendirildiğine ilişkin istihbarat bulunduğuna dair basında yer alan söylentileri açıklığa kavuşturdu.

Bedingfield, “Elimizde Putin’in Rus ordusu tarafından yanlış yönlendirildiğini hissettiğine ve bunun da Putin ile askeri yetkililer arasında gerilime yol açtığına dair bulgular var.” dedi.

Putin’in yaptırımların ekonomiyi ne kadar kötü etkilediği ve Rus ordusunun kötü performansı konusunda yanlış bilgilendirildiğini düşündüklerini aktardı.

Putin’in danışmanlarının kendisine gerçeği söylemekten korktuğunu belirten isim, savaşın giderek daha da büyük bir hataya dönüştüğünün altını çizdi.

Bu durumun Rusya’yı uzun vadede uluslararası camiada daha zayıf ve izole hale getireceğini dile getirdi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rusya’nın Ukrayna’dan tamamen çekilene kadar yaptırımlara devam edilmesi gerektiğini söyledi. Amaçlarının Putin’i iktidardan indirmek olmadığını, sadece Ukrayna’ya destek olmak olduğunu ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu