Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’nin Özel Sektör İstihdamı Haziran’da 692 Bin Arttı

Piyasaların merakla beklediği ABD verilerinden ADP'nin aylık istihdam raporu açıklandı. Rakam beklentileri aştı.
ABD’nin Özel Sektör İstihdamı Haziran’da 692 Bin Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

ADP’nin merakla beklenen Ulusal İstihdam Raporu yayımlandı. Buna göre ABD’de özel sektör istihdamı Haziran’da 692 bin arttı.

Beklenti 600 bin artış yönündeydi. Mayıs’ta rakam beklentileri fazlasıyla aşarak 978 bin artış olmuş, bu geçen yılın Haziran ayından bu yana en yüksek okumayı temsil etmişti.

Rakam yeni okumada aşağı yönlü revize edilerek 886 bine düşürüldü.
ABD Özel Sektör İstihdam
Kaynak: ADP

1-49 çalışanı olan küçük ölçekli işletmelerde istihdam 215 bin artarken 50-499 çalışana sahip orta ölçekli işletmelerde 236 bin arttı.

500 ve üzeri çalışan barındıran büyük işletmeler ise 240 binlik istihdam artışı kaydetti. Mal üreten sektörde istihdam 68 bin, hizmet üreten sektörde 624 bin arttı.

Mal üreten sektörün alt kategorilerinde en yüksek artışı 47 bin istihdamla inşaat kaydetti. Öte yandan imalat 19 bin, doğal kaynaklar ve madencilik 2 bin arttı.

Hizmet üreten sektörde en yüksek artış 332 binle eğlence ve konaklamada kaydedildi. Sonrasında 123 binle eğitim ve sağlık, 62 binle ticaret, ulaşım ve kamu hizmetleri geldi.

Diğer hizmetler 4 bin artış bildirirken finansal faaliyetlerde 10 binlik artış görüldü. Uzmanlık ve ticarette 53 bin artış kaydedilirken yalnızca bilgide 4 binlik düşüş rapor edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu