Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’de Dayanıklı Mal Siparişleri Temmuz’da %0,1 Düştü

Haziran'da beklentilerin çok altında artan ABD dayanıklı mal siparişleri için Temmuz verileri açıklandı.
ABD’de Dayanıklı Mal Siparişleri Temmuz’da %0,1 Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Nüfus Sayım Bürosu (United States Census Bureau) verilerine göre dayanıklı mal siparişleri Temmuz’da aylık bazda yüzde 0,1 düşerek 257,2 milyar dolara geriledi.

Beklenti yüzde 0,3 düşüş yönündeydi. Ön tahmin beklentiden daha iyi geldi.

ABD Dayanıklı Mal Siparişleri Temmuz’da 2 Aylık Artışın Ardından Düştü

ABD Dayanıklı Mal Siparişleri Temmuz’da 2 Aylık Artışın Ardından Düştü
Kaynak: U.S. Census Bureau

ABD’de üretilen dayanıklı tüketim malları için yeni siparişler, Haziran’da bir önceki aya göre yüzde 0,8 artmıştı. Bu, fabrikalar parça-işçi kıtlığı ve daha yüksek malzeme maliyetleri ile mücadeleye devam ederken yüzde 2,1’lik tahminlerin altında kalmıştı.

Art arda iki aylık artışın ardından gerçekleşen Temmuz düşüşü, Haziran ayındaki yüzde 0,8’lik artışın ardından geldi. Ulaşım hariç yeni siparişler yüzde 0,7 arttı. Savunma hariç yeni siparişler yüzde 1,2 azaldı.

Art arda iki aylık artışın ardından düşen ulaşım ekipmanı, 1,7 milyar dolar veya yüzde 2,2 düşüşle 75,3 milyar dolara geriledi.

Tüm imalat sanayileri için mevsimsellikten arındırılmış revize edilmiş Haziran rakamlarına göre yeni siparişler, 506 milyar dolardan 505,9 milyar dolara revize edildi.

Sevkiyatlar 499 milyar dolardan 500,5 milyar dolara, yerine getirilmemiş siparişler de 1,223.1 milyar dolardan 1,221.5 milyar dolara değiştirildi. Toplam stoklar ise 740,7 milyar dolarla değiştirilmeden bırakıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu