Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD 10 Yıllık Tahvil Getirileri İki Gündür %1,60 Altında

ABD gösterge 10 yıllık tahvil getirileri, bugünkü seansta ardışık ikinci gün yüzde 1,60 eşiğinin altında seyrediyor.
ABD 10 Yıllık Tahvil Getirileri İki Gündür %1,60 Altında
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerikan 10 yıl vadeli Hazine tahvil faizi, ardışık ikinci gününde yüzde 1,60 oranının altında seyrediyor.

Bugün açıklanacak gayri safi yurt içi hasılanın ikinci tahmini ve haftalık işsizlik maaşı başvurularını bekleyen gösterge tahvil getirileri, en düşük yüzde 1,489’un görüldüğü 7 Mayıs’tan sonra ikinci kez gün içinde yüzde 1,60 eşiğini aşamamış oldu.

Dün en son yüzde 1,578’den işlem gören gösterge getiriler, 27 Mayıs’a yatay başlarken TSİ 10.45 öncesinde 1,571 – 1,591 aralığında seyretti.
ABD 10 Yıllık Getiri
Kaynak: MarketWatch

5 günlük ve 1 aylık performansı ekside duran gösterge getiriler, yıl başından bu yana yüzde 67 değerlendi. Bir yılda ise yüzde 89 artış kaydetti. Gösterge tahvil veriminin düşük performansının ardındaki en önemli etken ise beklentilerin çok üzerinde gelen Amerikan enflasyonu sonrası artan endişeler oldu.

ABD Merkez Bankası yetkilileri enflasyon artışının geçici olduğunu söyleyerek ekonomiyi destekleme sözü verseler de beklenenden önce sıkılaşma düşüncesi piyasada tedirginlik yaratıyor.

Öte yandan 2 yıllık tahvil satışının güçlü gerçekleşmesinin ardından Çarşamba günkü 5 yıllık müzayededen de iyimser sonuçlar çıktı. Bugün ise odak noktası 7 yıllık ve 62 milyar dolarlık senet ihalesinde olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu