Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB, Rus Gazını Bırakarak Putin’e Zarar Vermeyi Amaçlıyor

Ukrayna’ya askeri desteğin devam edeceğini söyleyen AB Yüksek Temsilcisi Borrell, Rusya ile ilişkilerin yeni bir çağa girdiğini belirtti.
AB, Rus Gazını Bırakarak Putin’e Zarar Vermeyi Amaçlıyor
Yorum

AB Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, 5 gününü geride bırakan Ukrayna – Rusya savaşına dair değerlendirmede bulundu. Ukrayna’da çok sayıda sivil ölümü olduğunu belirten isim, desteği artıracaklarını ifade etti.

Özellikle istihbarat açısından uydu merkezlerini devreye aldıklarını, kaynakların mobilize edilmesi açısından her şeyi takip ettiklerini söyledi.

Verecekleri yanıtın zorlukların aşılması bakımından hızlı olması gerektiğini dile getiren Borell, “Dolayısıyla bu da Rusya ile ilişkilerimizde yeni bir çağ yeni bir dönem anlamına geliyor. Putin finansal kaynaklarla orduyu finanse ediyor dolayısıyla amacımız Putin rejimine zarar vermek. Ancak Rus halkının bu savaşı istemediğine eminiz. “ dedi.

Putin’e Destek Verenlerin Para Kaynağı Kesilmeli

Putin’e Destek Verenlerin Para Kaynağı Kesilmeli
Kaynak: Twitter

Bu konuda yolsuzluktan kazanılan para ile mücadele edilmesi gerektiğini belirten Borell, bu oligarşinin AB bankalarında bulunan paralarının akışını kesmeyi amaçladıklarını aktardı.

Rusya gazına bağımlılığın azaltılması gerektiğini, böylece Putin rejiminin zarar göreceğini sözlerine ekledi. Diğer ülkelerle Moldova ve Gürcistan’ın durumunu da görüşeceğini, Putin’in bu ülkelerde baskıyı artırma ihtimali olduğunu anlattı.

“Avrupa’nın güvenlik ve savunma boyutunu ele alması gerektiği son derece net.” diyen Borell, Ukrayna’ya askeri desteğin artarak süreceğini açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu