Yatırım yapmaya başla!

2020 Yılında Tüm iPhone Modelleri OLED Ekran ile Gelecek

ABD’li teknoloji devi Apple, önümüzdeki yıldan itibaren piyasaya süreceği yeni iPhone modellerinin tamamında OLED ekrana yer vermeyi planlıyor.
2020 Yılında Tüm iPhone Modelleri OLED Ekran ile Gelecek

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticisi Apple’ın her yıl piyasaya sürdüğü yeni iPhone modelleri ile ilgili sürekli yeni söylentiler su yüzüne çıkıyor. Bu bağlamda iPhone ile ilgili konuşulan konuların başında ise ekranlarında yaşanacak değişiklikler geliyor diyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda sıkça Apple’ın yeni iPhone modellerinde OLED ekrana yer vereceği konuşuluyordu.

Bilindiği üzere şirket ilk OLED ekranlı model olarak iPhone X ile karşımıza çıkmıştı. Son olarak çıkan 3 amiral gemisinden 2’si yine OLED ekran ile gelmişti. Ancak iPhone XR’ın daha önceki modellerde olduğu gibi LCD ekrana sahip olduğu biliniyor. Görünen o ki Apple, OLED ekranlara yeni modellerinde daha fazla yer vermeye başladı. Ancak 2020 yılına kadar tüm modellerde OLED ekran olması bekleniyor.

Apple’dan OLED Atağı

Apple’dan OLED Atağı

Şirket aslında bu yıl itibariyle tüm modellerinde OLED ekrana yer vermeyi planlıyor. Anca bu yıl içerisinde yeterince ürün tedarik etmesinin zor olduğu belirtiliyor. Şirketin OLED ekranların yüzde 95’ini Samsung’tan aldığı biliniyor. Dolayısıyla tüm modellerin OLED ekrana geçmesi için Samsung’a oldukça yüksek fiyat ödemesi gerekiyor.

Önümüzdeki dönemde LG, BOE’nin de kendi OLED ekranları ile piyasada yer alacağı biliniyor. Dolayısıyla Apple’ın önümüzdeki yıllarda sadece Samsung’tan ekran almak yerine bu modellerden de ekran alımı yapabileceği belirtiliyor. 2019 yılı için büyük bir değişiklik beklenmiyor ama şirketin planlarına göre 2020 yılında çıkacak olan tüm iPhone modellerinde OLED ekrana yer verilmesi planlar dahilinde.

Burada dikkat çekilmesi gereken bir diğer husus ise 2020 yılında OLED ekranların maliyetinin şimdikine göre daha düşük olacağı gerçeği. Önümüzdeki sene çıkacak iPhone modelleriyle ilgili başka detaylar da merak edilmeye devam ediyor. Şu ana kadar bilinen en net bilgi 2020 yılındaki iPhone modellerinde 5G desteği olacağı. Şirketin bunun için MediaTel ve Samsung’dan 5G modem alacağı ifade ediliyor. Önümüzdeki günlerde yeni iPhone modellerine dair daha somut haberler gelecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum