Paylaşım

Aynı Anda Dans Ederek Guinness’e Adını Yazdıran 1.069 Rekortmen Robot!

 

1980’li yılların en popüler dans türlerinden olan ve kısa sürede dans pistlerinin efsanevi figürlerinden biri haline gelen electric boogie ya da bilindik adıyla robot dansı hatırlıyor olabilirsiniz. Şimdi ise bu figür, gerçek sahipleri tarafından gerçekleştiriliyor.

Çinli bir robot üreticisi tamı tamına 1.100 robottan oluşan bir dans ekibini bir araya getirerek, Guinness Dünya Rekoru’nu kırmaya karar verdi. WL Intelligent Technology tarafından meydana getirilen ve Dobi adı verilen bu robotlar aynı anda dans ederek, senkronize bir performansa imza attılar.

Robotlardan birkaçı performans sırasında devrilmelerine rağmen yerde figürlerini sergilemeye devam ederken, içlerinden bazıları ise dans etmeyi reddetti. Merkezi kontrol sistemi ile programlanan bu robotların yeteneklerinin sadece dans etmekle sınırlı olmadığı, aynı zamanda konuşabildikleri ve Tai Chi de yapabildikleri biliniyor.

Robotların aynı anda dans etmeleri ile ilgili daha önce de denemeler yapılmıştı. Bir diğer Çinli şirket Ever Win tarafından gerçekleştirilen 1.007 robotluk deneme sonrası Guinness Dünya Rekoru kırılmıştı.

Fakat 1.100 robot ile başlanan ve 1.069 robot ile tamamlanan bu dans gösterisi, Guinness Dünya Rekoru’nun el değiştirmesine neden oldu. Peki, 1.069 rekortmen robotun gerçekleştirmiş oldukları bu senkronize dans gösterisini sizler de beğendiniz mi?

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur