Moto Guzzi Hakkında Bilmeniz Gereken 17 Ayrıcalıklı Bilgi

Moto Guzzi Hakkında Bilmeniz Gereken 17 Ayrıcalıklı Bilgi

Moto Guzzi, en eski İtalyan motor markalarından biridir. Motor severler zaten bu marka hakkında bilgi sahibi; ama henüz keşfetmeyenler için biraz bilgi vermek istiyoruz. 1921 yılında Mandello del Lario, İtalya’da kurulmuş olan bu şirket; sayısız başarıya imza atmış bir motosiklet üreticisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu motosiklet üreticisinin kurucularının isimlerine baktığımızda ise Carlo Guzzi ile Giorgio Parodi’yi görüyoruz. 2004 yılında Piaggio&C. SpA’nın satın aldığı şirket, hala Piaggio Grubu hakimiyeti altındadır.

Moto Guzzi’nin en belirgin özelliklerinden birisi, hava soğutmalı ve 90 derece açılı V twin motorlarıdır. Ayrıca V8 tipli motorlarıyla birçok kara rekoru kırmış olan Moto Guzzi, en efsanevi motosiklet üreticileri arasında gösterilmektedir. Ünlü isimlerin pahalı motor tutkuları herkes tarafından bilinir, işte Guzzi de onların tercihlerinde ilk sıralarda yer alır.

İsterseniz sizleri daha fazla bekletmeyelim ve Moto Guzzi hakkındaki 17 ilginç bilgiyi içeren yazımıza başlayalım.

İşte karşınızda Moto Guzzi Hakkında öğrenilmesi gereken 17 ayrıcalıklı bilgi:

İsviçre'de gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Paratic.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

HİÇ YORUM YAPILMAMIŞ, SEN YAPMAK İSTER MİSİN?

Yorum Yapın