Yatırım yapmaya başla!

Zoom Yılın İkinci Çeyreğindeki Büyümesiyle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Video konferans uygulaması Zoom, yılın ikinci çeyreğinde yüzde 355 oranında büyümeye imza attı.
Zoom Yılın İkinci Çeyreğindeki Büyümesiyle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

2020 yılına dünyanın çok büyük bir bölümü Corona virüsünün etkisi altında giriş yaptı. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. Salgından dolayı hayatını kaybeden insanların sayısı 850 bini geçti. Toplam vaka sayısının ise 25 milyonu geçtiği belirtiliyor. Bu durum insanları evlerine kapanmasına ve uzaktan çalışma modelinin yaygınlaşmasına neden oldu.

Beraberinde dijital iletişim uygulamalarına olan ilgide büyük artış yaşandı. COVID-19 döneminin yükselen yıldızının video konferans uygulaması Zoom olduğunu söyleyebiliriz. Salgından önce çok az sayıda kullanıcıya sahip olan platform, kısa zaman içerisinde milyonlarca kişi tarafından kullanılır hale geldi. Öyle ki uygulamanın karşısına rakip platformların da çıktığına tanık olduk.

Geçtiğimiz dönemde sosyal medya devi Facebook, Messenger Rooms uygulamasını tanıttı ve uygulamayı geliştirmeyi sürdürüyor. Zoom’un bilanço dönemlerinde açıkladığı veriler, şirketin ne derece büyüdüğünü gözler önüne seriyor. Şirket yılın ikinci çeyrek verilerini açıkladı.

Zoom Büyümeye Devam Ediyor

Zoom Büyümeye Devam Ediyor

Son dönemde yükselişi ile dikkat çeken platformların başında gelen Zoom, 2020 yılının ikinci çeyrek verilerini açıkladı. Geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde 145.8 milyon dolar gelir elde eden şirket, bu yılın ikinci çeyreğinde 663.5 milyon doları kasasına koydu. Bu da Zoom’un yıllık bazda yüzde 355 oranında büyüme gösterdiği anlamına geliyor. Şirketin 10’dan fazla çalışanı olan müşteri sayısı da yıllık bazda yüzde 458 artış gösterdi.

Zoom CEO’su Eric Yuan, dünyanın dört bir yanında insanları birbirine bağladıklarını ve bu sayede büyük bir başarıya imza attıklarını söyledi. Finans şefi Kelly Steckelberg ise yılın ikinci çeyreğindeki büyümenin yüzde 81’lik bölümünün yeni müşteriler tarafından sağlandığına dikkat çekti. Bazı tahminlerde müşteri çalkalanması yaşayacaklarını hatırlatan Steckelberg, böyle bir durumla karşılaşmadıklarını söyledi.

Zoom CEO’su Yuan, 2021 mali yılı için 2.39 milyar dolar gelir hedefleri olduğunu belirtti. Video konferans uygulaması kısa sürede popüler oldu ancak çeşitli güvenlik sorunlarıyla da gündeme gelmişti. Bazı büyük şirketler Zoom’u güvenli olmadığı gerekçesiyle kullanmama kararı almıştı.

Şirket geçtiğimiz dönemde görüşmeleri uçtan uca şifreleme yöntemiyle koruyacağını açıklamıştı. Bu özellik hem ücretli hem de ücretsiz hesap kullananlar için yayınlanacak. WhatsApp, Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarında bu güvenlik altsayapısı kullanılıyor ve veriler üçüncü kişiler tarafından görüntülenemiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum