Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Zoom Hesapların İki Faktörlü Doğrulama ile Korunmasını Sağlayacak

Video konferans uygulaması Zoom kullanıcı güvenliğine yönelik iki faktörlü doğrulama özelliğini duyurdu.
Zoom Hesapların İki Faktörlü Doğrulama ile Korunmasını Sağlayacak

Bu yılın ilk aylarından itibaren tüm dünya COVID-19 pandemisinin etkisi altına girdi. Pek çok ülkede uzaktan çalışma ve eğitim modellerine geçiş yapıldı. İnsanların daha çok evlerinde vakit geçirmeye başlaması ile beraber dijital iletişim uygulamalarına olan ilgide büyük artış yaşandı.

Bu sürecin yıldızı ise video konferans uygulaması Zoom oldu. Çok kısa bir süre içerisinde Zoom milyonlarca kişi tarafından kullanılan başlıca video konferans uygulaması haline geldi. Şirket geçtiğimiz günlerde yılın ikinci çeyrek verilerini açıklamış ve yüzde 355 oranında büyüme yaşandığını duyurmuştu.

Bunun yanı sıra Zoom pek çok güvenlik ihlali ile adından söz ettirmişti. Video konferans uygulaması kullanıcılara güvenli bir iletişim deneyimi sunmak adına yeni araçlar geliştirmeyi sürdürüyor. Sosyal medya uygulamalarında yaygın olarak kullanılan çift faktörlü kimlik doğrulama özelliği ilerleyen dönemde Zoom kullanıcıları tarafından da erişilebilir olacak.

Zoom’a Yeni Doğrulama Özelliği

Zoom’a Yeni Doğrulama Özelliği

Günümüzde Facebook, Twitter, WhatsApp gibi yaygın olarak kullanılan pek çok dijital platform, kullanıcıları korumak adına çift faktörlü kimlik doğrulama özelliğini sunuyor. Yapılan duyuru ile bu özellik Zoom platformunda da kullanılabilir hale geldi. Bir kullanıcı özelliği aktif hale getirdiğinde uygulamaya giriş yaparken mobil doğrulama uygulaması ile oluşturulmuş kodu ya da SMS ile gelen kodu kullanacak.

Bu sayede hackerların olası saldırıların karşı kullanıcıların kişisel verilerinin korunması amaçlanıyor. Çünkü bir hesaba giriş yapmak için kullanıcıların mobil cihaz üzerinden de gelen kodu doğrulaması gerekecek. Özellik Zoom’un web platformu, masaüstü uygulaması ve mobil uygulamalarında kullanılabilir olacak.

Zoom bu özelliğin Google Authenticator, Microsoft Authenticator ve FreeOTP gibi doğrulama uygulamaları ile birlikte çalışmasını sağlayacak. Şirket bu özelliğin sağlayacağı avantajla ilgili, “FA ile kuruluşlar, kötü oyuncuların parolaları tahmin ederek veya çalışanların veya öğrencilerin cihazlarına erişim sağlayarak hesaplara erişmesini önleyen ekstra bir güvenlik katmanı ekleyerek kimlik hırsızlığı ve güvenlik ihlalleri riskini azaltabilir.” açıklamasını yaptı.

Kullanıcılar iki faktörlü kimlik doğrulamasını Güvenlik sekmesinden aktif hale getirebilir. 2FA özelliği ücretli ve ücretsiz olmak üzere tüm kullanıcıların hizmetine sunuldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum