Yatırım yapmaya başla!

Video Konferans Uygulaması Zoom, Corona Virüsünün Kazananı Oldu

Corona virüsü nedeniyle insanların Zoom uygulamasına yoğun ilgi göstermesi, şirketin piyasa değerinin yükselmesine neden oldu.
Video Konferans Uygulaması Zoom, Corona Virüsünün Kazananı Oldu

Tüm dünyada hızla yayılan Corona virüsü, hayata dair hemen her alanı fazlasıyla etkilemiş durumda. Bu alanların başında ise iş hayatı geliyor. Salgının hızla yayılması pek çok şirketin çalışanlarını evlerine göndermesine neden oldu. Bu durum beraberinde yazılı ve görsel iletişim uygulamalarına olan ilginin artmasını sağlıyor. Sohbet uygulamaları olarak Slack ve Microsoft Teams’in kullanıcı trafiğinde artış olduğu daha önce açıklanmıştı.

Bu uygulamalardan bir diğeri ise video konferans platformu Zoom oldu. Son günlerde Zoom’un son derece yaygın olarak kullanıldığına tanık oluyoruz. Uygulama sayesinde kullanıcılar evlerinden video konferans düzenleyebiliyor ve çok sayıda kişi ile görüntülü görüşme gerçekleştiriliyor. Bu da uygulamanın piyasa değerinin artmasına neden oldu.

Zoom Sahibini Zengin Etti

Zoom Sahibini Zengin Etti

COVID-19’un etki alanını genişletmesi ile beraber çalışanlar birbirleri ile iletişiminde Zoom uygulamasını kullanmaya başladı. Öyle ki televizyon yayınlarında bile canlı yayınlara uzaktan bir konul alınırken Zoom uygulamasından faydalanılıyor. Uygulama ile aynı anda 99 kişi video konferans yöntemi ile etkileşime geçebilir. Son günlerde Zoom’un indirme sayılarında da büyük bir artış söz konusu.

Zoom’un kısa süre içerisinde 20 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirildiği belirtiliyor. Uygulamaya olan yoğun ilgi şirketin piyasa değerinin 42 milyara kadar çıkmasına neden oldu. Zoom’un kurucusu Eric Yuan’ın da kişisel servetini bu sayede artırdığı gelen bilgiler arasında. The Guardian’a göre Yuan kişisel servetine yalnızca bir ay içerisinde 4 milyar dolar kattı ve toplam servetini 7.9 milyar dolara çıkardı.

Eric Yuan uygulamaya dair hayallerinin, 1990 yılında Çin’de üniversitede okurken kız arkadaşını video konferansla görme fikri ile başladığını belirtiyor. Yuan bu hayalleri sayesinde Zoom’un temelini attığını söyledi. Zoom uygulaması iOS, Android ve PC platformlarında kullanılabiliyor. Uygulamayı bu adresten indirebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum