Yatırım yapmaya başla!

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırmasının Detaylarını Açıkladı

Ziraat Bankası kredi kartı borcunu ödemekte zorluk çeken kişilere 24 aya kadar %1,10 ve 60 aya kadar %1,20 faizle kredi kullandıracağını duyurdu.
Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırmasının Detaylarını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kredi kartı borcunu ödeyemeyenlere Ziraat Bankası’nın kredi vereceğini duyurdu. Erdoğan’ın bu açıklamasının hemen ardından Ziraat Bankası’ndan konunun detayları paylaşıldı. Buna göre Ziraat Bankası kredi kartı borcu olanlara 24 aya kadar %1,10 ve 60 aya kadar %1,20 faizle bireysel ihtiyaç kredisi kullandıracağını açıkladı.

Ziraat Bankası kredi kartı borcu olanlar için kullandıracağı kredi faiz oranlarını belirledi.

Banka tarafından yapılan açıklamada kredi kartı borçlarını ödeme konusunda zorluk çeken müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek özellikle yeni bir uygulamanın başlatıldığı duyuruldu. Birleştiren İhtiyaç Kredisi adındaki uygulama kapsamında, 31 Aralık 2018 tarihine kadar olan kredi kartı borçları %1,20’ye varan faiz oranları ile yeniden yapılandırılacak.

Uygulamanın en önemli ve dikkate değer yanı ise sadece Ziraat’ın kendi müşterileri için değil, diğer bankaların müşterileri için de geçerli olması. Yani diğer bankalara kredi kartı borcu olan kişiler de Ziraat Bankası’nın bu uygulamasından yararlanabilecekler.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile kredi kartlarına uygulanan faiz oranlarının çok daha uygun olacağı bildirildi.

Buna göre verilecek krediler eğer 24 aya kadar vadeli ise %1,10, 60 aya kadar vadeli ile %1,20 oranında faiz uygulanacak. Yapılan açıklamada diğer banka müşterileri de dahil olmak üzere uygulamadan yararlanmak isteyen tüm vatandaşların kredi kartı borçlarının, gelirlerine uygun ödeme planı altında ve uygun şartlarda birleştirme imkanı sunulduğu ifade edildi.

Müşterilerin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesinin amaçlandığı ifade edildi. Uygulamadan yararlanmak isteyenlerin şubelere başvuru yapması gerektiği hatırlatılırken, 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla nakit avans kullanılması ya da kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcunu ödemede sıkıntı çeken vatandaşların üzerindeki faiz yükünün azaltılması ve uygun vade seçenekleriyle ödenebilir hale getirilmesinin planladığı bildirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum