Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor?

Kredi kartı herkesin hayatını kolaylaştıran fakat dikkatli kullanılması gereken şeylerdir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ise şöyle:
Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bankalar, üniversite öğrencilerini büyük potansiyele sahip müşteri grubu içerisinde gördükleri için kredi kartı verme eğilimindedir. Üniversite öğrencileri içinse eğitim hayatı boyunca para ihtiyacı hiç bitmeyecektir. Bu nedenle, ailelerinden aldıkları harçlık yanında bir de kredi kartı kullanmayı istemeleri oldukça normal karşılanmalıdır. Öğrenciler sabit bir gelire sahip olmadıkları için birçok kredi imkanlarından yararlanamazlar. Bu nedenle, bankalar da öğrencilerin para ihtiyacını karşılayan ailelere ve burslara güvenirler. Öğrencilerin de kredi kartına ekstra bir gelir gözüyle bakması nedeniyle, talepleri bu yönde olacaktır.

Bu kredi kartlarının limitlerinin çok fazla düşük olması, bir sorunmuş gibi görünse de aslında öğrencilere yarar sağlamaktadır. Limitin düşük olması sayesinde, borç miktarı da düşük olacak, borcun ödenmemesi durumunda da uygulanan faiz oranları nedeniyle, borç miktarı düşük seviyelerde kalacaktır. Ayrıca bankalar öğrencilerin kredi kartıyla en çok hangi alışverişi yaptıklarını bildiği için öğrencilere yönelik indirimler ve anlaşmalı iş yerlerinde kampanyalar sunacaktır. Öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için banka şubelerini, internet ya da telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Ancak başvurunuzun kabul edilmesi için en temel şart, öğrenci belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Öğrencilere kredi kartı imkanı sunan bankalara gelin birlikte göz atalım:

İş Bankası İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

İş Bankası İş’te Üniversiteli Kredi KartıGenç işi bir kredi kartı olarak nitelendirilen İş’te Üniversiteli, birçok üniversite öğrencisinin kullandığı kartlardan biridir. 18 yaş ve üstü, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin de sahip olabileceği bu kartla İş Bankası Maximum üye iş yerlerinden taksitli ve indirimli alışveriş yapma fırsatı sunmaktadır. Diğer kredi kartları gibi, İş’te Üniversiteli kartıyla da Maxipuan biriktirip istediğiniz gibi harcama yapabilme şansınız mevcut. Ek olarak, bu kartın temassız işlem özelliğine sahip versiyonu da bulunmaktadır. Bu sayede, üzerinde temassız amblemi bulunan tüm okuyucularda uzun süre beklemeden, ödeme yapılabilir. İş Bankası sunduğu imkanlara bir yenisini daha eklemiş, ‘Üstü Kalsın’ uygulamasıyla kredi kartı borcunu önceden seçilen tutara yuvarlama imkanı da vermiştir. Yuvarladıktan sonra oluşan farkı ise yatırım hesabına aktarıp, bu tutarı yatırım fonunda değerlendirebilirsiniz. Hem harcayıp, hem de yatırım yapmanızı sağlayan bu kartın limiti ise ilk açıldığında 400 TL’dir.

Yapı Kredi Play Kredi Kartı

Yapı Kredi Play Kredi Kartı‘Gençlere olur mu olur’ sloganıyla yola çıkan Play kredi kartı, anlaşmalı World üye iş yerlerinde hem indirim hem de puan kazanma imkanı sağlıyor. Kazandığınız puanlarla cep telefonunuza TL yükleyebilir ya da Akıllı Adım Bireysel Emeklilik Planları’na aktarabilirsiniz. Harcadıkça kazandıran kredi kartı olmasıyla öğrenciler arasında oldukça revaçta olan bu kartla, Visa Paywave ve MasterCard Paypass okuyucusu olan her yerde temassız ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Konya’da öğrencilik yapıyorsanız, şehir içi otobüs ve tramvay yolculuklarınızda Play kartınızla temassız ödeme yapabilir, ulaşımda da ödeme kolaylığı elde edebilirsiniz. Play karttan taksitli nakit avans çekimiyle her öğrencinin yardımına koşan nakit paraya sahip olabilirsiniz. Taksitli nakit avans için minimum 300 TL’lik işlem yapmak gerekirken, Play Harçlık uygulamasıyla nakit çekim ücreti ve ilk iki gün nakit çekim faizi ödemeden, her ay 100 TL’ye kadar nakit çekebilirsiniz. İçinde birçok fırsat ve kampanya barındıran Play kartın limiti ilk açıldığında 500 TL olacaktır. Dilerseniz, bankanızla görüşüp limiti arttırabilirsiniz.

TEB ÜniversiTEB Kredi Kartı

TEB ÜniversiTEB Kredi KartıBonus özelliği taşıyan ÜniversiTEB kredi kartıyla, Bonus’la anlaşmalı iş yerlerinden alışveriş yaptığınızda tüm avantajlardan ve indirimlerden yararlanabilirsiniz. Harcadıkça bonus kazandıran bu kredi kartıyla gönderim ücreti ödemeden istediğiniz adrese hediye, çiçek, konser ya da uçak bileti gönderebilir, otel rezervasyonu yaptırabilir ya da araç kiralayabilirsiniz. Öğrenci evinde kalıyorsanız, acil durumlarda ücretsiz olarak çilingir ya da camcı çağırabilirsiniz. Ek olarak, TEB; öğrencilerin kültür-sanat aktivitelerini de unutmamış görünüyor. Hafta içi 50 TL’lik alışverişlerinizde hafta sonu gideceğiniz sinema ya da tiyatro biletinin yüzde 50’si TEB tarafından ödenmekte. Kredi kartınızın limiti, kartınız teslim edildiğinde 300 TL olarak belirlenir; ancak düzenli ödeme yaptığınızda limiti artırma şansınız mevcut.

Ziraat Bankası Genç Kart

Ziraat Bankası Genç KartZiraat Bankası’ndan alabileceğiniz Genç Kart’ı hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanabilirsiniz. Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs ya da öğrenim kredisi alan öğrenciler için düzenlenmiş olan bu kartla Harçlık Avans uygulamasının avantajlarından yararlanabilirsiniz. Harçlık Avans uygulaması, faizsiz 350 TL ekstradan harcama fırsatı sunmaktadır. Bu sayede kartınızda para olmasa bile, 350 TL’lik alışveriş yapabilirsiniz. Ancak bir sonraki ay yatırılan burs ya da kredi miktarı borcunuzdan düşürülerek hesabınıza yatırılacaktır, unutmayın. Genç Kart’la Maximum üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapabilir, puan kazanabilirsiniz. İnternet alışverişlerinde 3D Secure sistemini kullanma fırsatı sunar. Bu kartı gönül rahatlığıyla online ödemelerde kullanabilirsiniz. 3D Secure hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın. Ek olarak, kartınızın özelliği açık ise ödemelerinizi temassız olarak da yapabilirsiniz.

Akbank Exi26 Kredi Kartı

Akbank Exi26 Kredi KartıAkbank 18 – 26 yaş arası öğrenciler için Exi26 kredi kartını piyasaya çıkarmıştır. Bu kredi kartı Axess özellikli olduğu için Axess üyesi iş yerlerinden taksitli alışveriş yapıp, ChipPara kazanma şansınız mevcut. Ek olarak, Exi26 kredi kartıyla önceden yapmış olduğunuz bir alışverişi sonradan taksitlendirebilirsiniz. Akbank; 50 TL ve üzeri alışverişlerinizi, faizsiz olarak 3 taksite bölme imkanı sağlıyor. Ayrıca, sanal kart uygulamasını da bu kredi kartında kullanabilirsiniz. Sanal kartınızda internet alışverişlerinizi güvenle ve keyifle yaparsınız. Sanal kart için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Bu kredi kartı için limit 500 TL olarak belirlenmiştir.

VakıfBank Like Card

VakıfBank Like Card2014 yılında VakıfBank tarafından öğrencilerin hizmetine sunulan Like Card, sunduğu birçok imkanla öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmeye başladı. Düzenli olarak hediye çekilişleri, harcadıkça bol bol kazanılan puanlara kadar birçok özelliği bulunmaktadır. WorldCard üye iş yerlerinden alışveriş yaptığınızda WorldPuan kazanabilir, sonrasında nakit olarak o puanlarınızı harcayabilirsiniz. Like Card ile alışveriş yaptığınızda WorldPuanın yanı sıra LikePuan da kazanırsınız. Her 1 TL’lik harcama için 1 LikePuan kazanıp, bu puanları düzenli olarak yapılan hediye çekilişlerinde kullanabilirsiniz. Ek olarak, öğrencilerin sürekli internetten alışveriş yaptığını bilen VakıfBank, her online alışverişte de puan kazandırmayı unutmamış görünüyor. Her dönem not ortalamasını bankaya bildiren öğrenciler, VakıfBank tarafından LikePuanlarla ödüllendirilmekte. Not ortalamanız 3,51-3,99 arasındaysa 2000, 4.00 ise 4000 puan kazabilirsiniz. 500 TL limiti olan bu kredi kartını, gönül rahatlığıyla tüm alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Finansbank Cardfinans GO Kredi Kartı

Finansbank Cardfinans GO Kredi KartıFinansbank’ın sağladığı tüm imkanlardan yararlanabilmek için, Cardfinans GO kartınızı ayda en az bir kere kullanmanız gerekmektedir. Sonrasında öğrencilere sunulan binbir türlü imkandan yararlanabilirsiniz. Ekstrenizi düzenli ödüyorsanız taksit sayısını arttırabilir, anlaşmalı iş yerlerinden indirimli alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca, faizsiz olarak 150 TL’ye kadar nakit avans çekebilirsiniz. Çok fazla alışveriş yaptığınızı düşünüp birinin sizi durdurmasını istiyorsanız, Finansbank size bu kolaylığı sağlıyor. Harcamalarınız, sizin belirlediğiniz miktara ulaştığında cep telefonunuza uyarı mesajı gelecektir. Bankanız da ödeme konusunda kolaylık sağlayıp, geçmiş borçlarınızı ve o aya yansıtılacak taksitlerinizi yeni döneme yansıtacaktır.

Tüm bu öğrenci dostu kredi kartlarına başvuru yaparken, şubeden başvuru yapmanız gerekmektedir. Çünkü telefonla ya da internetten başvuru yaptığınızda kredi kartınız aidatlı olarak size teslim edilecektir. Öğrenci belgenizle banka şubesine giderseniz, kredi kartı yıllık ücreti sizden alınmayacaktır. Tek yapmanız gereken işlem bu. Başvurduktan sonra 10-15 gün içerisinde kartınız teslim edilecektir. Sonrasında, öğrenciler için sunulan birçok avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.