Yatırım yapmaya başla!

Yükselen Döviz Kurları Steam’deki Oyun Fiyatlarına Yansıyabilir!

Valve’nin popüler oyun platformu Steam’de yer alan oyunlar, döviz kurlarında yaşanan anormal artış nedeniyle fiyat artışı yaşayabilir.
Yükselen Döviz Kurları Steam’deki Oyun Fiyatlarına Yansıyabilir!

Dünyanın en büyük çevrimiçi oyun platformlarından biri olan Steam, Türkiye’de de hatırı sayılır sayıda bir kitleye sahip olmakta. Platform geçtiğimiz günlerde aldığı güncelleme ile sohbet arayüzünde gözle görülür değişikliklere imza atmıştı. Türkiye’de bulunan pek çok oyun tutkunu Steam üzerinden oyunları satın almakta ve oynamakta.

Bilindiği üzere Türkiye’de döviz kurlarında anormal artışlar yaşanıyor. Bu değişimler sonrası Steam’de yer alan oyunların fiyatlarında artış olup olmayacağı, kullanıcıların aklında yer etmeye başladı. Pek çok oyunun dijital marketlerde 500 TL’yi aştığını düşününce Steam’deki oyunlar da yapılacak zamlarn etkisine girebilir.

Steam’de Dolar Kuru Sabit

Steam’de Dolar Kuru Sabit

Döviz kurlarında yaşanan anormal artışlar sonrası Steam’de yer alan oyunların nasıl bir değişim yaşayacağı merak edilmeye başlandı. Bilindiği üzere Steam’de yer alan oyunların fiyatları 1.5 TL dolar kuru üzerinden fiyatlandırılmış durumda. Günümüz döviz kurlarına bakıldığında Steam’in uygulamakta olduğu kurun oldukça avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Steam oyun fiyatlarını 2014’ten itibaren Türk Lirası olarak fiyatlandırmış ve o zamanın dolar kuru olan 2 TL yerine 1.5 TL olarak belirlemişti. Ancak günümüzde dolarda yaşanan büyük artış sonrası Steam’deki oyunların aynı kur politikası ile fiyatlandırılacağı ise merak edilmeye başlandı.

Valve Sessizliğini Koruyor

Valve Sessizliğini Koruyor

Artan dolar sonrası Steam’in bu fiyatları daha ne kadar koruyacağı bilinmiyor. Her ne kadar Steam’de oyun fiyatlarına zam gelme ihtimali olsa da, sabitlenecek kurun bugüne göre çok daha uygun olacağını söylemek lazım. Platformun Türkiye’deki yüksek oyuncu kitlesini düşününce Steam’in ülkemizi özel tutacağı şüphesiz.

Valve cephesi ise konuyla ilgili henüz herhangi bir yaptırımda ya da açıklamada bulunmuş değil. Tabi Steam’in kendisiyle ilgili bir durum olmasa da burada oyunlarını yayınlayan pek çok geliştirici firmanın da nasıl davranacağını zaman gösterecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum