Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

YouTube İzlenecek Videoları Sıraya Alacak Yeni Bir Özellik Test Ediyor

YouTube kullanıcılarına yönelik yeni özellikler test etmeye devam ediyor. Gelecek yeni özellik ile kullanıcılar videoları sıraya alabilecek.
YouTube İzlenecek Videoları Sıraya Alacak Yeni Bir Özellik Test Ediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük video izleme platformu YouTube, her geçen gün daha büyük bir mecra oluyor. Google’ın sahibi olduğu video devi, hemen her konuya dair içeriği bünyesinde barındırıyor. Milyonlarca kullanıcının ve çok sayıda içerik üreticinin buluşma noktası olan YouTube, yayın hayatına başladığı ilk günden bu yana büyük bir değişim geçirdi. Bu değişimin hız kesmeden sürdüğünü söyleyebiliriz.

Şirket son olarak Kids uygulamasını masaüstü platformlara getirmek adına çalıştığını duyurmuştu. YouTube geçen zaman içerisinde çok fazla yeni özellik ile donatıldı ancak halen çok basit özelliklerin sunulmadığı görebiliyoruz.

Gelen son haber uzun zamandır YouTube kullanıcılarının eksikliğini hissettiği bir özelliğe dair. Kullanıcılar artık izleyecekleri videoları sıraya ekleyerek ayrı bir liste oluşturabilecek. Basit ama kullanışlı olan bu işlev şu sıralar YouTube ekibi tarafından test ediliyor. *

YouTube’a Sıraya Ekleme Özelliği Geliyor

YouTube’a Sıraya Ekleme Özelliği Geliyor

YouTube devasa bir video platformu ve bünyesinde sayısız içerik bulunduruyor. Kullanıcıların çoğu vakitlerinin önemli bir bölümünü bu mecrada geçiriyor ve çok sayıda video izliyor. Çok sayıda video izlemek isteyen kullanıcılar izleyecekleri içerikler için yeni sekme açıp hazır bekletiyorlar. Bu duruma çözüm getirmek isteyen şirket uzun zamandır eksikliği hissedilen bir özelliği platforma getirmeye hazırlanıyor.

Bundan böyle kullanıcılar izleyecekleri videoları sıraya ekle özelliğini kullanarak ayrı bir liste oluşturacak. Bir nevi kullanıcıların kendi yürütme listelerini oluşturabileceğini söyleyebiliriz. Spotify’da bulunan ‘Çalma Listesine Kaydet’ özelliğinin bir benzerinin YouTube’a geleceği görülüyor.

Oynatma kuyruğuna eklenecek olan videolara yönelik sıralamaları düzenlenebilecek. Google yeni özelliğini 10 Eylül tarihine kadar test sürecinde tutuyor. Önümüzdeki günlerde ise platforma resmi olarak dağıtılması bekleniyor.

Test Süreci Tüm Kullanıcılara Açık

Test Süreci Tüm Kullanıcılara Açık

Video paylaşım devi yeni özelliği için test süreci başlattı ve 10 Eylül tarihine kadar tüm kullanıcılara açık durumda. Bu adresten isteyenler YouTube’un sıraya ekleme özelliğinin test sürecine katılabilirler. Katılım yapmak için YouTube hesabının giriş yapılmış olması gerekiyor. Daha sonrasında video izleme sırasında sağ taraftaki diğer videoların üzerindeki üç noktaya tıklanarak seçilen içerikleri sıraya eklemek mümkün oluyor.

Seçilen videoyu listeden kaldırmak için yan tarafından beliren çöp kutusu butonuna tıklamak yeterli. Video izleme platformu bilindiği üzere kullanıcıların daha fazla vakit geçirmesi adına onlara benzer içeriklere dair öneriler sunuyor. Öneri işlevi sıraya ekleme özelliğiyle de bağlantılı olacak. Kullanıcılar sıraya ekledikleri videoların benzerlerini karşılarında öneri olarak görecek.

Sıraya ekleme özelliğinin ilk olarak masaüstü platformuna geleceği biliniyor. iOS ve Android kullanıcıları için ne zaman bu özelliğin geleceği ise henüz belirsiz. Ancak büyük ihtimal YouTube bu özelliğini tüm platformlarında senkronize olacak şekilde geliştirecektir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu