Yatırım yapmaya başla!

YouTube’a Uzun Süreli Kullanıma Karşı Uyarı Özelliği Geliyor

Video paylaşım platformu YouTube kullanıcı dostu bir özelliğe daha kavuşuyor.
YouTube’a Uzun Süreli Kullanıma Karşı Uyarı Özelliği Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan web platformlarından biri olan YouTube, her gün milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Özellikle dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü nedeniyle insanlar tüm sosyal mecralarda olduğu gibi YouTube’da da çok fazla vakit geçirmeye başladı. Şirket bu kapsamda geçtiğimiz günlerde COVID-19 ile alakalı videolardaki yanlış bilginin yayılmasını engelleyememesi haberi ile gündeme gelmişti.

Pek çok insan gününün büyük bölümünü YouTube’da geçiriyor ve zamanın nasıl geçtiğini bile unutuyor. Video devi bu gibi durumları yaşamak istemeyenler için kullanıcı dostu bir özellik geliştiriyor. Beta aşamasında olan özellik ile YouTube uzun süre vakit geçiren kullanıcıları uyaracak.

YouTube’a Yeni Uyarı Özelliği

YouTube’a Yeni Uyarı Özelliği

YouTube’a gelecek uyku hatırlatması özelliği ile uygulama kullanıcıları vakti geldiğinde uyaracak. Uygulamada çok fazla vakit geçiren insanların uykusu kaçabiliyor. Beta sürecinde olan özellik önümüzdeki günlerde Ayarlar sekmesinde görünür olacak. Kullanıcılar uyku saatlerini belirleyebilecek ve uyarı zamanlarını buna göre ayarlayabilecek. YouTube bu özelliği 15 ila 180 dakika arasında hatırlatma imkanı ile sunuyor.

Daha önce benzer özelliklerin Spotify ve Apple Music için kullanıma sunulduğu biliniyor. YouTube bu özelliği iOS ve Android uygulamaları için geliştirdi. Önümüzdeki günlerde ise tüm kullanıcıların uyku hatırlatma özelliğinden yararlanması bekleniyor. Şirket bunun yanı sıra müzik uygulaması YouTube Music için de yeni bir özellik geliştirdiğini duyurdu.

YouTube Music Şarkı Önerecek

YouTube Music Şarkı Önerecek

Google’ın son dönemde müzik uygulaması olarak YouTube Music’i tüm hızıyla geliştirdiği biliniyor. Bu alanda Spotify ve Apple Music’in büyük bir hakimiyeti söz konusu. Ancak YouTube Music uygulaması da sunduğu yeni özellikler ile kullanıcıları kendisine çekmeyi amaçlıyor. Şirket bir süredir uygulamanın arayüzüne yönelik yaptığı değişiklikler ile dikkat çekiyor. Geliştirilen arayüz daha sade bir tasarım ile karşımıza çıkıyor.

Bununla beraber bir sonraki şarkıyı görmek için yukarı kaydırma hareketi geliştirildi. Ayrı bir sekmede ise çalan şarkı sözlerine ye veriliyor. Gelen son özellik ise benzer şarkıları göstermeye yönelik. Kullanıcılar uzun zamandır YouTube’da şarkı öneri özelliğini bekliyordu. Spotify’ın da öne çıktığı özelliklerden biri olan bu araç, yakın zamanda YouTube Music’te yerini alacak.

Bu özellik sayesinde insanlar yeni müzikler ve sanatçılar keşfediyor, kütüphanelerini genişletme imkanı buluyor. Bu araç beraberinde beğenilecek beş şarkı ve önerilen oynatma listelerini de getirecek. Kullanıcıların dinlediği şarkılar ile beraber benzer çalma listeleri de YouTube Music tarafından kullanıcılara önerilecek. Yine de müzik uygulamaları arasındaki rekabette YouTube Music’in önününde uzun bir yol olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum