Yatırım yapmaya başla!

Oyuncuların Gözde Yayın Platformu Twitch’in Yükselişinden YouTube Memnun Değil!

Video paylaşım devi YouTube, kendisine rakip olarak gördüğü Twitch’te kaydedilmiş videoları silmeye başladı. İşte detaylar…
Oyuncuların Gözde Yayın Platformu Twitch’in Yükselişinden YouTube Memnun Değil!

Son yıllarda internetin hızla yaygınlaşması yayıncılık sektörünün de bu mecrada hızlı bir şekilde gelişmesini sağlıyor. Tabi video içerik denilince herkesin aklına ilk olarak Google’ın yıldızı YouTube geliyor. Ancak son bir kaç yıldır canlı yayın bağlamında Twitch’in büyük bir atak yaptığını belirtmek lazım.

Bu iki video devi rekabet ede dursun, geçtiğimiz aylarda Facebook, YouTube ve Twitch’e rakip olacak yeni bir özellik ile gündeme gelmişti. Henüz Facebook’tan bu alanda pek ses çıkmıyor ancak YouTube ve Twitch arasındaki rekabetin her geçen gün daha da kızıştığı belli oluyor. Gelen haberlere göre Twitch’te kaydedilen ve YouTube’da paylaşılan videoların bulunduğu kanallar kapatılmaya başlandı.

YouTube Twitch Videolarına Yaptırım Uyguluyor

YouTube Twitch Videolarına Yaptırım Uyguluyor

Bilindiği üzere özellikle oyuncuların yaptıkları canlı yayınların buluşma noktası olarak Twitch oluyor. Oldukça yüksek izleme oranlarına sahip Twitch videoları, görülen o ki YouTube’un asabını bozmuş. Söz konusu videoları YouTube kanallarında paylaşan kullanıcıların kanalları, platform tarafından kapatılmaya başlandı.

Bu alanda tanınmış içerik üreticilerinden Surny, Lİnus Tech Tips ve Aztrozist gibi kullanıcılar bu durumla karşılaştıklarını belirten kullanıcılardan bazıları. Yaşanan durumdan dolayı rahatsızlıklarını dile getiren pek çok Twitch yayıncısı, YouTube’dan bu durumla ilgili açıklama yapmasını Twitter hesaplarından dile getirdiler. YouTube’un açıklaması ise gecikmedi.

YouTube: İçerik Politikamıza Aykırı

YouTube: İçerik Politikamıza Aykırı

YouTube’un uygulamaya başladığı bu yaptırımdan pek çok kanal sahibi etkilenmiş görünüyor. Kullanıcıların tepki gösterdiği bu durum karşısında YouTube ise açıklama yaparak, yapılanın içerik politikalarına aykırı olduğunu belirtti.

YouTube açıklamasında “Oluşturduğunuz içeriğin ana amacı, kullanıcıları Youtube’dan başka bir siteye yönlendirmekse bu içerik politikalarımızı ihlal ettiğiniz anlamına geliyor. Twitch yayınlarınızla ilgili içerikler oluşturabilirsiniz ancak bu içeriğin tek amacı Twitch sayfasına yönlendirmek ise bu durum içerik politikalarımızı ihlal ediyor.” ifadelerine yer verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum