Yatırım yapmaya başla!

Sahte Haberlere Savaş Açan YouTube, Yeni Çalışmalarını Duyurdu!

Sahte haberlere karşı savaş açan YouTube, bu konuda ne gibi çalışmalar yapacağını duyurdu. Detaylar şöyle...
Sahte Haberlere Savaş Açan YouTube, Yeni Çalışmalarını Duyurdu!

Sahte haberlerle mücadele etmeye kararlı olan YouTube, bunun için küresel haber kuruluşlarının video çalışmalarını desteklemenin yanı sıra platformdaki haber deneyimini geliştirmek için gruplar halinde çalışıyor. Ayrıca daha önce aya iniş, Oklahoma City bombalı saldırısı gibi komplo teorileri içeren videolara Wikipedia bağlantıları ekleyeceğini duyurmuştu.

Bunun yanında YouTube milyonlarca videoyu platformdan silmiş, özellikle de YouTube Kids içerikleri konusunda ciddi önlemler alındığı söylenmişti. Platformdan alınan yeni haber de YouTube’un daha birçok benzer çalışmayla gündeme geleceğini gösterdi.

Buna göre YouTube, haber makalelerine önizleme ve bağlantı eklemesinin yanında çocukları sahte haberlerden korumak için YouTube yıldızlarını kullanacak.

YouTube Sahte Haber Daha doğrusu, çocuklara sahte haberleri gerçeklerden nasıl ayırt edeceklerini öğretmeleri için platformdaki popüler yıldızları toplayacak. Çocukları sahte haber konusunda eğitecek yıldızlar; Ingrid Nilsen, Mark Watson, John Green, ASAP Science, Destin Sandlin ve Alonzo Lerone olacak. Nilsen, Watson ve Green; MediaWise ile birlikte çalışacak. YouTube yıldızları deneyimli oldukları diğer konularda da çocuklara katkı sağlayacak.

Mesela; Ingrid Nilsen Haziran ayında katıldığı bir etkinlikte online hikayelerin gerçekte nasıl kontrole dileceğiyle ilgili konuşmuştu.

6 YouTube Yıldızı Çocukları Sahte Haber Konusunda Eğitecek CrashCourse kanalında 7.1 milyon abonesi olan John Green’in ise çevrimiçi reklamcılık, medya mülkiyeti, medya etkisi ve ikna gibi konuları ele aldığı biliniyordu. Green ayrıca 2010’dan bu yana her yıl düzenlenen Vidcon konferansının başlatılmasına öncü olmuş, iki tane de kitap kaleme almıştı. Neticede YouTube, haber kuruluşları için daha sürdürülebilir bir video ekosistemi oluşturmaya kararlı ve bunun için gazetecilik topluluğuyla çalışacağını söylüyor.

İlaveten YouTube; her gün YouTube’a dünyada ne olup bittiğini öğrenmek için gelen kullanıcılara daha iyi hizmet vermek için sabırsızlandığını bildiriyor.

YouTube Yeni Duyurusu Sahte HABER ÇalışmalarıSonuçta; YouTube sahte haberlere karşı mücadele etmek için 25 milyon dolarlık bir kaynak kullanacak ve bu alanda yol kat etmeye çalışacak. YouTube yıldızlarının yanında büyük miktarda harcama yapılacak bir diğer çalışma da Vox Media, Brezilya Jovem Pan ve India Today gibi medya kuruluşlarıyla oluşturulacak ortak bir çalışma grubu!

Platform ayrıca haber kuruluşları için küresel desteği artırıp, 20 küresel pazara finansman sağlayacak. Önemli haberleri vurgulamak için uygulamalarına ve ana sayfalarına da güncellemeler getirecek olan platform, algoritmalardan ve hakem değerlendirmelerinden de yararlanacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum