Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

YouTube Premium’un Üniversite Öğrencilerine Özel Paketi Kullanıma Sunuldu

YouTube’un geçtiğimiz günlerde ülkemizde kullanıma sunulan Premium hizmetinin öğrencilere özel tarifesi yayınlandı.
YouTube Premium’un Üniversite Öğrencilerine Özel Paketi Kullanıma Sunuldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın önde gelen video platformu YouTube, her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşıyor ve gelirini daha da katlıyor. Şirket gelirinin önemli bir kısmını yapmış olduğu reklam gösterimlerinden sağlıyor. Bununla beraber platformun Premium abonelik seçeneği aylık bir ücret karşılığında sunuluyor. Dünya genelinde uzun süredir kullanımda olan Premium paketi geçtiğimiz günlerde ülkemizde kullanıma sunulmuştu.

Bununla beraber Premium paket için sunulan 3 aylık deneme süresi geçtiğimiz günlerde 1 aya düşürülmüştü. YouTube’un Premium hizmetini alan kullanıcılar videoları reklamsız olarak izleyebiliyor ve indirme yaparak çevrimdışı olarak görüntüleyebiliyor. Video paylaşım platformu Premium hizmeti öğrenciler için daha cazip hale getiren yeni bir paket yayınladı. Bugün yapılan duyuru ile YouTube Premium Öğrenci Paketi kullanıma sunuldu ve fiyat bilgisi açıklanmış oldu.

YouTube Premium Öğrencilere Özel Sunuldu

YouTube Premium Öğrencilere Özel Sunuldu

YouTube Premium ülkemizde aktif hale gelmesi ile beraber kullanıcılardan yoğun ilgi görmüş durumda. Şirket bu ilgiyi daha da yukarı çıkaracak yeni kampanyasının startını verdi. Yapılan duyuru ile öğrencilere özel Premium paket deneyimi daha uygun fiyattan sunuldu. YouTube Premium bugün itibariyle ayda 16.99 TL’den sunuluyor. Üniversite öğrencisi olduğunu doğrulayan kullanıcılar bu hizmeti aylık 9.99 TL ile kullanma imkanına sahip olacak.

YouTube, Premium hizmetini kullanmak isteyen öğrenciler için doğrulama yapılması gerektiğini açıkladı. Bu hizmeti almak için tam zamanlı üniversite öğrencisi olmak gerekiyor. Doğrulama işlemi SheerID üzerinden yapılabiliyor. Ülkemizde öğrenci olan kullanıcılar için YouTube Premium çok daha uygun fiyattan sunulmuş oluyor. Yeni kampanyanın yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

YouTube Premium ile Başka Hizmetler de Alınıyor

YouTube Premium ile Başka Hizmetler de Alınıyor

YouTube Premium paketine üye olan kullanıcılar video platformunun diğer yan hizmetlerini de doğrudan satın almış oluyor. Bu hizmetlerin içerisinde YouTube Gaming ve YouTube Music uygulamaları geliyor. YouTube Gaming uygulaması ile kullanıcılar milyonlarca oyun videosunu reklamsız ve arka planda bile oynatabilecek. Bununla birlikte platformun Spotify ve Apple Music’in karşısına rakip olarak çıkardığı YouTube Music uygulaması da yine Premium paket ile geliyor.

Son olarak YouTube Originals adı altında video servisinin kendi orjinal içeriklerine yine bu üyelik üzerinden ulaşmak mümkün oluyor. Ülkemizde henüz çok yeni olan Premium üyelik seçeneğinin, düzenlenen yeni kampanyalar ile daha fazla kullanılır hale gelmesi planlanıyor. Şirketin bu anlamda öğrencilere yönelik bir kampanya yapıyor olması şüphesiz bu hizmete olumlu yönde etki edecektir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu