Yatırım yapmaya başla!

YouTube Music’e Kullanıcılar Kendi Müziklerini Yükleyebilecek

Google’ın çiçeği burnunda müzik servisi YouTube Music’e yeni bir özellik daha geliyor.
YouTube Music’e Kullanıcılar Kendi Müziklerini Yükleyebilecek

Müzik uygulamaları insanların başlıca ilgi duyduğu araçlardan biri haline geldi. Bu amaca yönelik hizmet veren uygulamaların başında Spotify geliyor. İsveç merkezli dijital müzik servisinden gelen son açıklamalar Spotify’ın hızla büyüdüğünü gösteriyor. Uygulamanın ücretli kullanıcı sayısı 124 milyona dayandı. Google ise bir süre önce Spotify’ın karşısına rakip olmak amacıyla kendi müzik servisi YouTube Music’i kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Şirket uygulamasına sürekli yeni özellikler getirerek kullanıcıları kendisine çekmeyi planlıyor. Geçtiğimiz günlerde YouTube Music kullanıcılara çalan şarkıların sözlerini göstereceği bir özellik ile gündeme gelmişti. Son olarak Google Play Music’te sevilen bir özelliğin daha YouTube Music’e geleceği ortaya çıktı. Google Play Music’te kullanıcılar kendi bilgisayarlarında bulunan müzikleri platforma yükleyebiliyordu. İşte bu özellik önümüzdeki dönemde YouTube Music’te yerini alacak.

YouTube Music’e Kullanıcılar Şarkı Yükleyecek

YouTube Music’e Kullanıcılar Şarkı Yükleyecek

Google Play Music’te kullanıcıların sevdiği özelliklerden birisi YouTube Music’e gelecek. Bunun için Google tarafından özel bir beta sürüm geliştirileceği öğrenildi. Google’ın Play Music servisi daha önce Play Store’da 5 milyar indirme sayısına ulaşmıştı. Yazılım devi uzun zamandır bu servisteki kullanıcılarını YouTube Music’e taşımak istiyor. Gelecek olan bu özellik yeni sürecin başlangıcı olabilir.

Şirkete yakın bazı kaynaklar daha önce Play Music’in yılın ikinci yarısında kapatılacağını iddia ediyor. YouTube Music geçtiğimiz yılın Ağustos ayında kullanıma sunuldu. Geçtiğimiz günlerde Google’ın açıklamasında YouTube Premium ve YouTube Music’in toplam kullanıcı sayısının 20 milyon olduğunu duyurmuştu.

Kullanıcıların YouTube Music deneyimini Premium olarak yaşaması için aylık 13.99 TL ödeme yapması gerekiyor. Bununla beraber YouTube Premium servisine abone olanlar da YouTube Music hizmetinden yararlanabiliyor. Ücretli abonelik sayesinde kullanıcılar reklamsız gösterim, şarkı indirme ve arka planda oynatma gibi ayrıcalıklardan yararlanabiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum