Yatırım yapmaya başla!

YouTube Music, Spotify’da Yer Alan Bir Özelliği Daha Kullanıcılarına Sunuyor

YouTube Music’e Spotify’da sıkça kullanılan ekran kaydırma özelliği geldi.
YouTube Music, Spotify’da Yer Alan Bir Özelliği Daha Kullanıcılarına Sunuyor

Dijital müzik uygulamaları kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak adına yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Spotify, Apple Music, Deezer ve YouTube Music gibi platformlar başlıca tercih edilen müzik servisleri arasında yer alıyor. Bu uygulamalar arasında kullanıcı sayısı olarak Spotify’ın rakiplerine karşı büyük bir üstünlüğü bulunuyor.

İsveç merkezli müzik servisinin 130 milyon ücretli abonesi bulunuyor. Google’da son dönemde YouTube Music uygulaması ile bu rekabete ortak olmak istiyor. Henüz yolun başında olan YouTube Music, yeni özellikleri platformuna getirerek rakipleri ile arasındaki farkı kapatmayı amaçlıyor.

Halihazırda video platformu YouTube’un gücünden yararlanmak isteyen platform, geçtiğimiz günlerde Spotify’da yer alan ortak çalma listesi özelliğini getireceği haberi ile gündeme gelmişti. Son gelişme ile YouTube Music’e Spotify’da yer alan bir özelliğin daha yolda olduğu öğrenildi.

YouTube Music’e Ekran Kaydırma Özelliği Geliyor

YouTube Music’e Ekran Kaydırma Özelliği Geliyor

Spotify’da kullanıcılar bir şarkıdan diğerine geçmek için mobilde ekran kaydırma özelliğini sıkça kullanıyor. Reddit’te yapılan paylaşımlarda bu özelliğin YouTube Music için de geleceği öğrenildi. Pek çok kullanıcının bu özelliği kullanabildiği belirtiliyor. İlerleyen günlerde daha fazla kişide şarkı kaydırma aracının kullanılabilir olacağı ifade ediliyor. Google ise henüz bu özelliğe dair resmi bir açıklama yapmış değil.

Kimi kullanıcılar ise bu özelliğin beta uygulaması için geçerli olduğunu ve kararlı sürümde gelip gelmeyeceğinin belli olmadığını iddia ediyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimler sonucu Google’ın bu özelliğe dair kesin kararını vereceğini söyleyebiliriz.

Şirketin ilk uygulaması olan Google Play Müzik’te bu özellik kullanılabiliyor. Google bu platformdaki kullanıcıları YouTube Music kullanmaya davet ediyor. YouTube Music 1 aylık ücretsiz deneme sürecinin ardından aylık 13.99 TL ile kullanılabiliyor. Premium abone olanlar ise beraberinde YouTube Music aboneliğini elde ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum