Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

YouTube Mobil Uygulamalar için Önizleme Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Video içerik platformu YouTube’da mobil sürümler için video önizleme özelliği kullanıma sunuldu.
YouTube Mobil Uygulamalar için Önizleme Özelliğini Kullanıma Sunuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük video iletişim platformu YouTube, kullanıcılarına yönelik deneyimi üst seviyeye çıkarmak için sürekli güncellenmeye devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde 10 binden fazla abonesi olan kanal sahipleri için hikaye paylaşımını kullanıma sunacağını açıklamıştı. YouTube’un masaüstü ve mobil sürümlerinde birbirinden farklı özellikler kullanıcılara sunuluyor.

Bunlardan bazıları masaüstünde yer alırken bazıları ise mobil sürümlere özgü oluyor. Şirket son olarak masaüstünde bir süredir kullanılan önizleme özelliğini iOS ve Android uygulaması için kullanıma sundu. YouTube bu sayede kullanıcıların video etkileşim düzeyini daha üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor.

YouTube’da Önizleme Özelliği Mobile Geliyor

YouTube’da Önizleme Özelliği Mobile Geliyor

YouTube’un sosyal medya hesabından yapılan duyuru ile mobil uygulamalar için video önizleme özelliğinin yayınladığı açıklandı. Halihazırda masaüstü sürümde kullanılır durumda olan önizleme özelliği, iOS ve Android kullanıcılarına da sunulmuş oldu. Bu sayede kullanıcılar videolara tıklamadan içerik hakkında bilgi sahibi olabilecekler.

Yayınlanan özellik şu an için sadece anasayfada çıkan videolarda çalışır durumda. Video izleme ana sayfada bulunan reklamları da kapsayacak şekilde geliştirilmiş. Sessiz olarak çalışan özelliğin kısa zaman içerisinde tüm videolara yayılması planlanıyor.

Özellik İsteğe Bağlı Kapatılıyor

Özellik İsteğe Bağlı Kapatılıyor

YouTube’un yayınladığı önizleme özelliğini kullanıcılar istedikleri takdirde kapatma imkanına sahipler. Önizleme şu an için sadece WiFi bağlantısı üzerinden çalışır durumda. Ancak önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar önizleme özelliğinden yararlanabilecek.

YouTube’un söz konusu özelliği özellikle, kullanıcıları aldatma amacıyla belirlenen video resimlerine karşı yapılmış diyebiliriz. Bilindiği üzere pek çok içerik üreticisi, videosu daha çok izlensin diye kullanıcıyı yanıltan görüntü resimlerine yer veriyor. Önizleme özelliği sayesinde kullanıcılar videonun içeriğine hızlandırılmış şekilde gözatma şans bulacaklar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu