Yatırım yapmaya başla!

YouTube’da Kanal Sahipleri Yardım Kampanyaları Düzenleyip Bağış Toplayabilecek

Popüler video platformu YouTube, içerik üreticiler için bağış toplamak amaçlı yeni bir sistem geliştiriyor.
YouTube’da Kanal Sahipleri Yardım Kampanyaları Düzenleyip Bağış Toplayabilecek

Dünyanın en büyük video paylaşım ortamı YouTube’da binlerce kanal sahibi hemen her konuda içerikler üretirken, kimi zaman çeşitli yardım çağrıları düzenlerler. Ancak YouTube bünyesinde bu tarz kar amacı gütmeyen kampanyaların düzenlenebileceği bir sistem bulunmuyordu.

Geçtğimiz günlerde zorunlu reklamların sayısının çoğaltılacağını açıklayan video paylaşım devi, içerik üreticilerin bizzat kendi bünyesinde bağış toplamalarını sağlayacak yeni bir sistemin tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni özellik sayesinde YouTube’da bulunan içerik üreticiler, platformun gücünden yararlanarak bağış toplama etkinlikleri ve yardım kampanyaları düzenleyebilecekler.

YouTube’dan Hayır Projesi

YouTube’dan Hayır Projesi

Sosyal medya devlerinden YouTube, hayır odaklı kampanyalar düzenlemek isteyen kullanıcılarını sevindirecek bir özelliğin duyurusunu gerçekleştirdi. Özellik an itibari ile sınırlı sayıda kullanıcı için açılmış olmasına rağmen, artık YouTube içerik üreticileri bağış toplama imkanı bulacaklar.

YouTube yeni özelliğini üç ana başlık adı altında duyurdu. Fundraisers, Community Fundraisers ve Campaign Matching başlıkları ile duyurulan yeni özellikler ile, içerik üreticiler yayınladıkları videoların altına bağış tuşu ekleyebilecekler. Böylelikle milyonlarca kullanıcıya ulaşan YouTuber’lar daha etkin yardım kampanyaları düzenleme imkanı bulacaklar.

Özellik Beta Aşamasında

Özellik Beta Aşamasında

YouTube’un bağış kampanyası özelliğini duyurduğu yeni sistemin an itibariyle beta aşamasında olduğu belirtildi. YouTube’un yaptığı tanıtımda, içerik üreticilerin düzenleyecekleri canlı yayınlar üzerinden de yardım toplayabileceğine yer verildi.

Belirli bir amaç için toplanacak olan bağış sistemi, beta aşamasında olduğu için şu an için sınırlı sayıda kullanıcı için uygulanabilir durumda. Yeni özelliğin önümüzdeki günlerde YouTube’daki tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum