Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

YouTube ‘İzleme Süresi’ Özelliği ile Kullanıcıların Ne kadar Vakit Geçirdiğini Gösterecek

Video paylaşım platformu YouTube’da kullanıcılar ne kadar izleme yaptıklarını görebilecekler. İşte detaylar…
YouTube ‘İzleme Süresi’ Özelliği ile Kullanıcıların Ne kadar Vakit Geçirdiğini Gösterecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, kullanıcılarına yeni özellikler getirmeye devam ediyor. İzlenmesi zorunlu reklamları çoğaltacağını açıklayan şirket, platformda uzun süre vakit geçiren kullanıcılar için yeni bir özelliği kullanıma sundu. Bilindiği üzere son zamanlarda sıkça kullanılan pek çok uygulama, kullanım süresini abonelerine bildirmeye başladı.

Özellikle kendisini kontrol etmekte zorlanan kullanıcılar, uygulamaların bu özelliği sayesinde ne kadar vakit geçirdiğini görebiliyor ve kendilerine istedikleri derecede bir sınırlama koyabiliyorlar. Geçirdiği zamanın kontrolünü eline almak isteyen kullanıcılar için YouTube, yeni bir özelliği aktif hale getirdi.

YouTube Video İzleme Süresini Gösterecek

YouTube Video İzleme Süresini Gösterecek

Hiç kuşkusuz milyonlarca kullanıcının en çok vakit geçirdiği uygulamalardan birisinin YouTube olduğunu söyleyebiliriz. Google’ın yeni uygulaması ise vaktinin büyük bölümünü burada harcayanlar için büyük kolaylık sağlayabilir.

YouTube bundan böyle kullanıcıların ne kadar süreyle video izlediğini bildirecek. Kullanıcıların izlediği videoların süreleri hesaplanacak ve yeni açılan “izleme süresi” sekmesi altında gösterilecek. Yeni özellik bugün itibari ile mobil uygulamalarda kullanılabilir hale geldi.

İzleme Geçmişi Aktif Olmalı

İzleme Geçmişi Aktif Olmalı

YouTube’un yeni özelliğinin çalışması için izleme geçmişi bölümünün aktif durumda olması gerekiyor. Kullanıcılara ne kadar video izlediklerini bildirecek olan uygulama, bu veriyi izleme geçmişinde bulunan bilgiler sayesinde önümüze sunacak.

YouTube’da ne kadar vakit geçirdiğinizi görmek için uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan profil sekmesinden ‘izleme süresi’ bölümünü kullanabilirsiniz. Yeni özellik ile kullanıcılar istediği takdirde belirledikleri süre üzerinden YouTube’un kendilerini uyarmasını da sağlayabilirler.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu