Yatırım yapmaya başla!

YouTube İçeriklerini Müzik Formatına Çeviren Üçüncü Parti Siteleri Engellemeye Başladı

Dev video platformu YouTube, içeriklerini müzik dosyasına çeviren internet sitelerini engellemeye başladı.
YouTube İçeriklerini Müzik Formatına  Çeviren Üçüncü Parti Siteleri Engellemeye Başladı

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube, sahip olduğu içerik yelpazesi ile kullanıcıların aradığı her şeyi sunuyor. Pek çok içerik üretici kendi videolarını burada yayınlıyor ve izlenme oranları üzerinden gelir elde ediyor. YouTube aynı zamanda çok geniş bir müzik kütüphanesi olmakta.

Bugün platformda aranan hemen her şarkı kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Sanatçıların çoğunun kendi YouTube kanalları mevcut. Günümüzde milyonlarca kullanıcı bilgisayarına müzik indirmek için ilk olarak YouTube’a başvuruyor.

Bilindiği üzere platformdan içeriklerin indirilmesi sadece Premium üyelik seçeneği ile mümkün. Ancak bazı üçüncü parti web siteleri içerikleri otomatik olarak MP3’e çevirip cihaza indirme işlemi gerçekleştiriyor. YouTube bu tarz sayfaları engellemeye başladı.

Müzik Çevirici Siteler Engelleniyor

Müzik Çevirici Siteler Engelleniyor

Günümüzde çok sayıda internet sitesi YouTube’daki içerikleri MP3 formatına çevirme işlemi gerçekleştiriyor. Kullanıcıların arama motoruna “YouTube Mp3 İndir” araması yapması ile beraber karşımıza bu amaca hizmet eden çok fazla web sitesi çıkıyor. Ancak geçtiğimiz gün itibariyle popüler video platformu bu sitelerden bazılarını engellemeye başladı.

Üstelik gelen haberler daha fazla sitenin engelleneceği yönünde. Bazı sitelerin sadece MP3 değil doğrudan videonun kendisini indirme hizmeti sunduğu biliniyor. Doğal olarak bu tarz üçüncü parti internet siteleri yayıncıların büyük tepkisini çekiyordu.

Milyonlarca kişinin bu içerikleri kendi cihazlarına indiriyor olması yayıncıların büyük gelir kaybı yaşadığı anlamına geliyor. Müzik yayını yapan kanal sahiplerinin Google ile görüşmeler yaptığı hatta bu taleplerin yargıya taşındığı biliniyor.

YouTube’un Telif Hassasiyeti Artıyor

YouTube’un Telif Hassasiyeti Artıyor

Bugüne kadar üçüncü parti sitelere dokunmayan YouTube, yaptırım uygulamaya başladı. Bu alanda hizmet veren en popüler sitelerden Online Video Converter, Dlnowsoft ve MP3-YouTube engellenmiş durumda. Bu amaca hizmet eden çok fazla üçüncü parti web sitesi var ve önümüzdeki günlerde bunların da engellenmesi bekleniyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz gün ‘Manuel İçerik Kimliği’ uygulamasını kullanıma sunduğunu duyuran platformun telif haklarına her anlamda sahip çıkmak istediği görülüyor. Platformda yer alan tüm içeriklerin YouTube üzerinden izlenmesi ve başka kaynaklara aktarılmasının önüne geçilmek isteniyor.

Android Uygulamasında Öneri Sistemi Güncelleniyor

Android Uygulamasında Öneri Sistemi Güncelleniyor

Akıllı telefonların hızla yaygınlaşması, YouTube gibi platformların bu mecralardaki kullanım oranında hızla artışa neden oldu. Şirketler ise bu bağlamda mobil uygulamalarına ayrı bir önem veriyor. YouTube’un Android uygulaması kullanıcılarını memnun edecek yeni bir özelliğe kavuşuyor. Bilindiği üzere YouTube kullanıcılarına kendi belirlediği öneriler sunuyordu.

Ancak Android uygulamasında bundan böyle kullanıcıların izleme geçmişleri ve ilgi alanları baz alınacak. Kullanıcıların daha önce izlemiş olduğu içerikler analiz edilecek ve bu alanda video önerileri sunulacak. İlk olarak Kuzey Amerika ve Avrupa’daki kullanıcılar için yayınlanan yeni algoritmanın kısa zaman içerisinde dünya genelinde yayılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum