Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

YouTube İçerik Üreticilere Ek Gelir Sağlamaya Hazırlanıyor

YouTube, içerik üreten yayıncılara Premium kullanıcıların bağış yapmasını sağlayacak yeni bir sistem geliştiriyor.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, kendi gelirlerini artırdığı kadar yayın yapan üreticilerin de gelirlerini artırmak için çeşitli özellikler geliştiriyor. Şirket geçtiğimiz gün gelirlerini artırmak adına kaliteli kabul edilen içeriklere odaklanacağını açıklamıştı. Ancak bu sefer yayıncıları memnun edecek yeni bir dönem başlıyor. İçerik üreticiler önümüzdeki günlerden itibaren yaptıkları yayınlardan bağış toplayabilecek.

YouTube’un ücretli servisi olan Premium kullanıcıları artık takip ettikleri yayıncılara 2 dolar gönderebilecek. Daha önceden kullanıma sunulmuş olan Süper Sohbet özelliği ile yayıncılara ek gelir sağlayan YouTube, yine bu sohbet üzerinden kazanç elde etme imkanı getirecek.

YouTube’da Yeni Bağış Dönemi

YouTube’da Yeni Bağış Dönemi

Gelen son haberlere göre YouTube Premium kullanıcıları, istedikleri yayıncılara aylık 2 dolar bağış gönderebilecek. YouTube Premium bugün itibariyle aylık 11.99 dolardan hizmete sunuluyor. Şirket yetkilisi Ryan Wyatt, yeni bağış özelliğinin test sürecinde olduğunu açıklarken, Mayıs ayının sonuna doğru sistemin aktif edileceğini söyledi. Premium aboneliği ülkemizde kullanılabilir durumda değil ancak kullanıcılara reklamsız gösterim, video indirm ve orjinal içeriklere erişim gibi ayrıcalıklar tanıyor.

YouTube’un Süper Sohbet özelliği başladığı günden bu yana yayıncılar ek gelir sağlayabiliyordu. Kullanıcılar bu sohbetlerde yazdıkları mesajların üst sırada görünmesi için para ödüyordu ve yayıncılardan sorularına cevap talep edebiliyordu. Burada YouTube’un Twitch’teki gelir modelinden esinlendiği görülüyor. Yeni özellikten yararlanmak isteyen yayıncıların 10 binden fazla abonesi olması gerekiyor.

YouTube yayıncıları daha çok içerik üretmeleri için teşvik ediyor. Kazan kazan modelini benimseyen video paylaşım devi, hem yayıncının hem kendisinin gelirlerinde artış sağlıyor. Önümüzdeki ay kullanıma sunulması beklenen yeni özellikten yararlanmak için YouTube Premium abonesi olmak gerekiyor. Şu an için sadece ABD’de kullanılan bu servise VPN gibi çeşitli yollar ile dünyanın başka bölgelerinden de erişmek mümkün.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle