Yatırım yapmaya başla!

YouTube Corona Virüsü Videolarına Şartlı Olarak Para Kazanmayı Açacak

YouTube’un daha önce COVID-19 videoları için para kazanmayı kapatmıştı. Şirket bazı şartlar dahilinde bu özelliği yeniden açıyor.
YouTube Corona Virüsü Videolarına Şartlı Olarak Para Kazanmayı Açacak

Tüm dünyada etkisini hızla artıran Corona virüsü, hayatın hemen her alanını fazlasıyla etkilemiş durumda. Sosyal medyanın ve dijital platformların hayatımızda büyük yer kapladığı biliniyor. Dolayısıyla insanlar için bilgi akışının en yoğun olarak bu mecralar üzerinden gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Bu mecraların başında ise video paylaşım platformu YouTube geliyor. Google’ın sahibi olduğu video servisi, hemen her konuya dair sayısız içeriğe ev sahipliği yapıyor.

Bilindiği üzere YouTube’da içerik üreticiler, yayınladıkları videoların izlenme oranları doğrultusunda kazanç elde ediyor. Şirket bazı içerikler için bu özelliği devre dışı bırakma kararı alabiliyor. Geçtiğimiz günlerde alınan karar ile COVID-19 temalı videolar için para kazanma özelliği kapatılmıştı. Yani salgına dair içerik oluşturan yayıncılar bu içeriklerden kazanç elde edemiyordu. Alınan son karar ile bu durum bazı şartlara bağlı kalmak koşuluyla değişecek.

Coronavirus Videoları için Para Kazanma Açılıyor

Coronavirus Videoları için Para Kazanma Açılıyor

YouTube tarafından geçtiğimiz günlerde alınan karar ile COVID-19 temalı videolara reklam yerleşimi yapılmayacağı açıklanmıştı. Bu karar söz konusu videolardan para kazanmanın kapanacağı anlamına geliyordu. Şirketten konuyla ilgili yeni bir karar çıktı ve artık içerik üreticilerin bu videolardan gelir sağlamaya başlayacağı iade edildi. Ancak video devi bunun için bazı şartları gerekli kılıyor.

Kullanıcıların psikolojisini bozma ihtimali olan, rahatsız edici görüntülere yer veren videolar bu ayrıcalığın dışında tutulacak. Şirketin bu gibi videolara kazanç sağlamayacağı hatta duruma göre kaldırabileceği belirtiliyor. Örneğin virüse yakalanmış bir kişinin görüntüleri bu kapsamın dışında tutulacak.

Benzer sınırlama salgınla ilgili şaka videolarını da kapsıyor. YouTube’da insanlar tarafından büyük tepki toplayan Corona virüsü temalı şaka videoları ortaya çıkmıştı. Şirket bu videolara da para kazandırmayacağının altını çiziyor. Ayrıca salgına dair yanlış bilgi verdiği tespit edilen videolara karşı mücadelenin devam edeceği belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum