Paylaşım

YouTube Çocukların Suistimal Edildiği Kanallara Geçit Vermiyor!


 

Video paylaşım devi YouTube, son dönemde sıkça çocukların suistimal edildiği kanalları kapatmaya başladı. İşte detaylar…

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube’da, artık hemen her alanda videolar bulmak mümkün oluyor. Bu içeriklerden bazıları oldukça yararlı olurken bazı içeriklerde ise olmaması gereken görüntülere sıkça rastlayabiliyoruz. Geçtiğimiz aylarda YouTube’un uyuşturucu ve şiddete özendiren videoları kaldırdığı haberi gündemde yer almıştı.

Uzun süredir YouTube’da yer alan çocuklar üzerinde çekilmiş pek çok video, bazı çevreleri oldukça rahatsız etmeye başlamıştı. YouTube bugüne kadar para kazanmak adına pek çok uygunsuz içeriğe göz yumması ile eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Bu duruma daha fazla kayıtsız kalmayan YouTube, ilgili kanalları kapatıyor.

Çocukların Suistimal Edildiği Kanallar Kapatılıyor

Çocukların Suistimal Edildiği Kanallar Kapatılıyor

Son dönemde YouTube’da küçük çocuklara anlamsız şakaların yapıldığı ve ağlatıldığı çok sayıda video tepki çekiyordu. Geçtiğimiz günlerde DaddyOFive adlı bir kanal, çocuklara yaptığı şakalar yüzünden büyük tepki çekmiş ve kanal YouTube tarafından kapatılmıştı.

Mike ve Heather Martin adlı çiftler, kanallarının kapatılmasının ardından FamilyOFive adıyla yeni bir kanal açtılar. Benzer tarzda videolar çeken çiftin yeni kanalı yine YouTube tarafından geçtiğimiz günlerde kapatıldı.

Çift Şartlı Tahliye Cezası Almıştı

Çift Şartlı Tahliye Cezası Almıştı

Martin çifti çocukları suistimal ettiği gerekçesiyle mahkemeye çıkarılmış ve 5 senelik şartlı tahliye cezası almışlardı. Çiftin çocukları korkutup ağlattıkları videolar basında geniş yer bulmuş ve büyük tepki çekmişti.

Çiftin son olarak açtığı FamilyOFive kanalı kısa sürede 750 bin aboneye ulaştı. Kısa sürede 175 milyonu aşkın izlenme sayısı yakalayan yeni kanal YouTube anında tekrar kapattı ve çocukların suistimal edildiği videolara izin vermeyeceğini göstermiş oldu.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın