Yatırım yapmaya başla!

YouTube CEO’su İçerik Üreticilere Tükenmişlik Uyarısında Bulundu

Video platformu YouTube’un CEO’su Susan Wojcicki, içerik üreticilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.
YouTube CEO’su İçerik Üreticilere Tükenmişlik Uyarısında Bulundu

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşıyor. Günde milyonlarca kişinin ziyaret ettiği sosyal mecrada çok sayıda içerik üreticisi mevcut. Videolarını yayınlayan pek çok kanal sahibi yüksek izlenme sayıları elde ediyor ve Google tarafından büyük kazançlar sağlıyor.

Bu noktada YouTube’un algoritmasına en uygun içerikleri oluşturmak ve yüksek kazanç elde etmek amaçlanıyor. Video paylaşım platformunun CEO’su Susan Wojcicki, içerik üreticilere yönelik tavsiyelerde bulundu.

Wojcicki yıl içerisinde her çeyrek sonlandığında üreticilere yönelik açıklamalarına yer verdiği mektup yayınlıyor. Son mektupta yine YouTube yayıncılarına yönelik önemli uyarılar öne çıkıyor. Özellikle çok fazla içerik üreten yayıncıların tükenmişlik sendromu ile karşılaşabileceğini belirten YouTube CEO’su bir süre mola vermelerinin kendilerine iyi gelebileceğini söyledi.

YouTube CEO’sundan Yayıncılara Tavsiyeler

YouTube CEO’sundan Yayıncılara Tavsiyeler

Video paylaşım ağı YouTube’un CEO’su Susan Wojcicki, yayıncıların daha içerikler ortaya koyması adına bir dizi tavsiyede bulundu. Mektupta önemli uyarılar dikkat çekerken özellikle tükenmişliğe vurgu yapılıyor. Wojcicki, yayıncıların kanallarının olumsuz etkileneceği düşüncesiyle ara vermeden sürekli içerik üretmeye çalıştıklarını ancak bir süre sonra yılgınlık yaşadıklarını söyledi.

Benzer durumlarla karşı karşıya kalan yayıncılar için bir süre mola verebileceklerini söyleyen YouTube’un patronu, izleyicilerin bunu anlayışla karşılayacağını ifade etti. Platform geçtiğimiz aylarda kanal doğrulama kriterlerine yeni düzenlemeler yapmıştı ve pek çok YouTube yayıncısının dikkatini kendisine çekmişti. Yayıncıları kızdıran bu karar sonrası platformun CEO’su Wojcicki kamuoyundan konuyla ilgili özür diledi.

YouTube CEO’su yıl içerisinde platformun önde gelen yayıncıları ile tanışma fırsatı bulduğunu da söyledi. Bunlar arasında Alfie Deyes, Juanpa Zurita, Emma Chamberlain, PewDiePie, Mrbruff ve Sallys Welt popüler kanal sahipleri yer alıyor.

Oyun Yayıncılarına Özel Tavsiye

Oyun Yayıncılarına Özel Tavsiye

YouTube içerisinde hemen her konuya dair içeriğe rastlamak mümkün. Bunlar arasında en çok ilgi görenlerden birisi ise oyun yayıncıları oluyor. YouTube bu alanda Amazon’un sahibi olduğu Twitch platformu ile sıkı bir rekabet içerisinde. Günümüzde video oyunların büyük bölümünde şiddet unsuru oluşturan görüntülere rastlamak mümkün. YouTube CEO’su Wojcicki, bu alana yönelik içerik üreten yayıncılara tavsiyelerde bulunmayı ihmal etmedi.

Wojcicki bu yayıncılar için “Oyun yaratıcılarının politikalarımızın gerçek dünyadaki şiddet ile oyun da yaşanan şiddet arasında gerekli ayrımı yapması gerekiyor.” diye konuştu. YouTube CEO’su şirket olarak yakında bununla ilgili yeni bir politika geliştireceklerini de söyledi.

Bununla beraber son dönemde hızla artış gözlenen taciz politikalarına yönelik kurallarını da güncelleyeceklerini söyleyen Wojcicki, çocukların hedeflendiği yorumları ve kişisel reklamları da kaldıracaklarını söyledi. Wojcicki son olarak YouTube olarak kullanıcılara daha iyi deneyim sağlamak için çok sayıda test yaptıklarını söyledi. YouTube CEO’su bu testler çerçevesinde sadece geçtiğimiz yıl içerisinde 2500’ü aşkın güncelleme yaptıklarını belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum